Pořiďte si ložnici sobě na míru

Pořiďte si ložnici sobě na míru

Pokud zařizujeme dům či byt, nesmíme opomíjet ani interiér ložnice

K tomu, abychom se ve své ložnici cítili skutečně jako doma, je potřeba mnoho. Především záleží na vlastním vkusu. Nelze totiž jednoznačně určit, co je žhavým trendem toho kterého roku. Zkrátka každý z nás je jiný, a proto je nutné pořizovat si ložnici přímo na míru.

Jako první se musíme rozhodnout pro celkové barevné ladění. Jednou z nejdominantnějších částí bude volba barvy stěn. Zde musíte zvážit velikost ložnice a také její funkčnost (jestli slouží pouze na spaní nebo jestli je její součástí také například pracovní kout s PC). Vybírejte také dle svého temperamentu. Modrá je chladná zimní barva, ale v ložnicích je v poslední době docela oblíbená. Zelená je uklidňující a pokud máte zelenou rádi, určitě vám bude i v ložnici vyhovovat. Teplé barvy slunce, tedy žlutá, meruňková nebo oranžová, jsou vhodné do slunného světlého pokoje. Tyto barvy totiž krásně odrážejí sluneční paprsky a celý pokoj prozáří.

Červená je velmi dráždivá a ne všem by mohla vyhovovat. A pokud se bojíte barevně experimentovat, můžete stěny samozřejmě nechat čistě bílé. V posledních několika letech jsou však barvy v kurzu. Pokud se tedy rozhodnete pro konkrétní barvu, můžete natřít pouze některé ze stěn ložnice a na ostatní použijte světlejší či tmavší odstín té samé barvy. Dosáhnete tak překvapivě zajímavého a moderního efektu. Dále bude na řadě konkrétní zařízení, tedy nábytek. Samozřejmě záleží na vás, jestli zvolíte raději klasický starožitný styl nebo novodobé a moderní kousky a materiály. Populární jsou sklo a kovové efekty, jako např.hliník. S tím je samozřejmě spojený i výběr samotné postele. Opticky zajímavý je kovový kus tohoto nábytku, celkově praktičtější však zůstává postel dřevěná. Pro to, aby vám co nejlépe sloužila, zvolte také kvalitní matraci. Na té se rozhodně nesnažte ušetřit a pořiďte si ji nejlépe ve specializovaných obchodech. Prospěje to především vašemu zdraví a také vydrží o mnoho let déle než matrace odněkud z hypermarketu. Do ložnice umístěte nejméně jedno zrcadlo. Nejenže místnost opticky zvětší a zútulní, ale navíc poslouží dobré věci. Ne všichni jsou totiž nadšení svou vizáží těsně po probuzení, a tak alespoň budete mít čas rychle se upravit, než ložnici opustíte.

Důležitou roli hraje osvětlení. Kromě klasického stropního lustru nesmíte v žádném případě zapomenout na bodové světlo, tedy lampičky a na obou nočních stolcích. Až si budete chtít večer v posteli číst, takové osvětlení je nepostradatelné. Poslední tečkou bude konečná dekorace. Můžete použít svíčky, fotografie i květiny. Nezapomínejte tedy na to zásadní. Ložnice není jen místem, kam chodíme přespat, ale především místem, kde potřebujeme uvolněně odpočívat a čerpat energii na další den, a proto se nevyplácí tuto místnost ledabyle odbít. Nakonec sami uvidíte, jak je krásné ulehat do krásné a čisté ložnice vašich snů.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram