Potřebujete oční krém? A používáte ho správně?

Potřebujete oční krém? A používáte ho správně?

Oční krém patří mezi základní kosmetické produkty už řadu let. Ale položila jste si někdy otázku, od jakého věku je vlastně správné ho používat a jak?

Hned na začátku odpověď na často kladenou otázku: ano, oční krém byste rozhodně používat měla nehledě na věk. Ideální je začít okolo dvacítky a už se ho nikdy nevzdát. Stejně tak je třeba klást důraz na to, že na okolí očí nestačí váš klasický krém na obličej. Jelikož okolí očí je nejcitlivějším na celém obličeji, pleťový krém ho může dráždit a pokud ne, možná pokožku hydratuje, ale rozhodně nezastoupí roli opravdového očního krému. 

Velice důležité je vědět, že na rozdíl od krému na obličej, oční krém nemusíte měnit s přibývajícím věkem. Správný oční krém by měl sednout a vyhovovat vám, ať už patříte mezi dvacítky, třicítky nebo padesátky. Kosmetické firmy na nás chrlí přehršel produktů a tak kromě očních krémů narazíte také na revitalizační oční séra, chladivé balzámy, oční gely nebo oční péči. Co je na tom za skvělou zprávu? Není v nich žádný markantní rozdíl, který by vás měl přinutit koupit si sérum, krém i balzám. Pokud si koupíte jedno a přípravek je vám příjemný a plní to, co od něj požadujete, nemusíte vytahovat další tisícovku na produkt, který je víceméně zbytečný. Nebojte se připlatit si za lepší značku a kvalitní produkt, pokud vám sedne hned na poprvé, máte vyhráno!   

  
Estée Lauder oční sérum 1 159 Kč ; Lancome oční krém 999 Kč ; Estée Lauder oční balzám 1 098 Kč

krasa.cz ; byrdie.co.uk ; eyecreamremember.com ; simplylaser.com.au

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram