Povídání s návrhářkou Jitkou Klett

Povídání s návrhářkou Jitkou Klett

"Plesová sezóna se návrhářky Jitky Klett týká jak v Česku, tak i na Slovensku"

Plesová sezóna je v plném proudu jak v Čechách tak u našich sousedů na Slovensku a móda.cz vyzpovídala návrhářku Jitku Klett, jak se na letošní sezónu plesů připravuje a jaké trendy by nám na ples doporučila. Ples v opeře na Slovensku proběhl již 10.1. 2016 a protože se návrhářky Jitky Klett týkají plesy jak u sousedů tak i u nás v Praze, je tím pravým odborníkem, který nám dokáže poradit a posoudit, jaké barvy a siluety mohou být na plese nejčastěji k vidění. Co se týče barevných trendů, mohou se každoročně měnit a v minulém roce byla trendem například červená barva a pro tento rok je to barva béžová, zlatavá a máslová, jak říká návrhářka. Když se podíváme k sousedům, jistě u nich nějakou inspiraci nalezneme.

 

Prominentní dámy na Slovenském plese v opeře jistě nechávají inspirovat další dámy. Na očekávaný ples v opeře v Praze se účastnící dámy jistě velmi pečlivě připravovaly, oblékly pak převážně smuteční, ale noblesní černé róby, to jistě z důvodu očekávaného restaurování Státní opery, která se na čas plánuje zcela uzavřít. Ve státní opeře se však žádný smutek nekonal, zcela jistě to pro každého přítomného byly společensky výjimečné a jedinečné chvíle, kdy těsně před uzavřením sál žil radostným životem.

Z hlediska trendů sama návrhářka odhaduje, že se budou ubírat jak jinak než podle osobitých rysů dam, jejich vkusu a chuti. Jistě nechce diktovat žádné trendy, které by byly odosobněny od skutečné barevné typologie nositelky. Nám ženám se nabízí nezměrné možnosti, jak se ozdobit a upozornit na naši krásu. Začněme například od krajek, volánů a nejrůznějších ozdob na róbách, další šperky a rozmanité typy účesů, až můžeme naopak skončit u velmi minimalistického směru. To vše je dovoleno vždy, aby se nositelka cítila jedinečně.

Návrhářka vždy pracuje s osobitostí zákaznice, na kterou se zakázkově róba tvoří a pracuje s neuvěřitelnou zkušeností hodnou mistra ve svém oboru, proto se každá zákaznice může v jejích rukách cítit jako královna. Nutno podotknout, že každá žena připravující se na společenský ples, by se neměla nechat zahanbit, ale pořídit si oslňující róbu, nejlépe šitou na míru, kdy se zohledňuje každý detail nositelky, která má pak šanci co nejvíce a nejlépe vyniknout a ukázat svou krásu a velkolepost.  

Odpovídající etiketou na slavnostnější příležitosti je "Black Tie", kdy by se muž měl postarat, aby na sobě měl padnoucí smoking a žena zase dlouhou róbu. V ozdobách a dalších krášlících doplňcích se meze nekladou a jsou už pak podle vkusu majitelky róby. Nejlepším doplňkem, co se týká kabelek, která by dámám neměla chybět, je malé psaníčko nebo takzvaná kabelka pompadůrka.

 
Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram