Prabal Gurung zabodoval luxusem a nadčasovostí

Prabal Gurung zabodoval luxusem a nadčasovostí

Prabal Gurung, kreativní ředitel a ikona newyorského módního průmyslu, se v nové kolekci snaží přenést módní prvky 70. let minulého století do současnosti. 

Výběr lokality

Prabal Gurung si pro prezentaci své nové kolekce zvolil tzv. Rainbow room, zrcadlový prostor, který disponuje nádherným tanečním sálem a galerií pro dokonalý výhled na každý detail jeho uměleckého snažení.

Zázemí doplnily měkounké židle, sklenky šampaňského a jemné tóny nesoucí se z místa piana, za které usedl uznávaný americký hudebník Colin Huggins. Velkolepá podívaná tak mohla začít.

Návrhář chce svojí kolekcí v první řadě oslavit své město, New York City, jeho eklektické přešlapy a také nemožné snílky.

První modelku, kterou vyslal do sálu, oblékl do sněhově bílého smokingu s černými vsadkami a černými pruhy na kalhotách, čímž ponořil své obecenstvo možná až do přehnaně formálního módu. 

Od formalit k zábavě

S dalšími modely se ovšem atmosféra začala proměňovat a Gurung, jak rychle s formalitami začal, tak s nimi i rychle skončil. V mžiku se totiž vrátil zpátky k pleteninám, k barevnému květinovému potisku na žakárovém hedvábí, objemným slavnostním topům, které doplnily perfektně ušité kalhoty.

Světlo světa spatřilo mixování materiálů, zvířecí potisky, i decentní róby, které s velkou pravděpodobností spatříme velice brzy na červeném koberci.

Ať žijí doplňky!

Prabal předvedl kostýmky, dlouhé kabáty až ke kotníkům, šaty v midi či dlouhé délce s rozparky a průstřihy. Jednu z hlavních rolí hrálo také peří, které se objevilo jak na kabátech, tak např. i kabelkách.

Právě díky doplňkům a různým detailům dostala kolekce elegantní a nadčasový nádech - tleskáme za netradiční perlové náušnice, využití štrasu, velké knoflíky, 3D květiny, ale i mašle či dlouhé rukavice.

Foto: Vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram