Prague Design Week 2015

Prague Design Week 2015

11. – 17. 5. se na Prague Design Weeku v Kafkově domě mezi 74-mi vystavovateli prezentovalo i množství módních návrhářů, značek či projektů. Které oděvní instalace nás oslovily?

Značka Ether designérky Evy Vontorové se věnuje tvorbě kožených doplňku, nyní ale vystavila také svou první oděvní kolekci s hojným využitím průsvitných materiálů, řasení a kůže. Kolekce stojí ve vyváženém kontrastu ke kabelkám, které se naopak vyznačují špičatými geometrickými tvary.

Pod labelem LEM, které nás zaujalo velmi vydeřenou a promyšlenou instalací, tvoří česká módní designérka Lucie Erban Mares. V kolekci se odráží téma zrcadlení, čistě bílé kousky doplňují ty s potiskem. Neobvyklá střihová řešení a nádherně čisté vypracování oděvu nám utkvělo v paměti.

Za zmínku také jistě stojí instalace BAZAAR CHARITY. Jedná se o charitativní projekt časopisu Harpers Bazaar a designéru z La Gallery Novesta. Sedm designerů vytvořilo sedm bílých šatů, které budou koncem června vydraženy a výtěžek poputuje na charitativní účely. Nás nejvíce okouzlily střihově vtipně řešené šaty Hany Vaňátkové a Štěpánky Pivcové.

Pohádková instalace, svět mýtů, kouzel a dětství, to vše nabídla instalace projektu BYLO NEBYLO. Czech Fashion Council a Českého centrum v Londýně představili v únoru pět českých designérů na International Fashion Showcase v rámci London Fashion Week a právě ti se v této instalaci prezentovali. Jedná se o oděvní designery Mirku Horkou, Markétu Martiškovou a Petru Ptáčkovou a designery šperku Janji Prokić a Štěpána Růžičky. Hravou Instalaci navrhlo duo Václav Mlynář a Jakub Pollág ze studia deForm.

Vyšší odborná škola oděvního návrhářství v Praze vystavila tvorbu prvního ročníku pod vedení MgA. Evy Vontorové (výše se zmiňujeme o její značce Ether), na téma Gender. Sjednocenou kolekci napříč ročníkem charakterizovali přírodní odstíny a zajímavé nápady. 

Prague Design Week si udržel úroveň nastavenou v minulém ročníku a znovu dal prostor malým značkám a výrobcům, jejichž produkty však mají co říct, a pro které má být tento typ události určen.

Organizátoři PDW se nenechali strhnout velkými značkami tak, aby se z Prague Design Weeku stal komerční veletrh a za to jsme rádi.

Zdroj obrázků: praguedesignweek.cz

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram