Pravidelné plavání – krásná postava

Pravidelné plavání – krásná postava

Chcete začít s hubnutím a nevíte jak? Co třeba zkusit plavání? 

Ano, ač se to zdá téměř neuvěřitelné, je to pravda. Plavání v sobě skýtá opravdu mnoho výhod a při tak jednoduchých pohybech a plaveckých stylech opravdu posilujete velkou část vašeho těla a problémových partií. Zaměřme se nyní na některé z nich blíže.

Co je tedy hlavními výhodami plavání?
Plavání nadlehčuje tělo a nepřetěžuje klouby, páteř i vazy, naopak je šetří klade asi šedesátkrát větší odpor než vzduch, ale zatěžuje svaly rovnoměrně trénuje naše srdce i vytrvalost, svaly současně s posilováním také protahuje a posiluje svaly podél páteře, zmírňuje bolesti zad a podporuje správné držení těla, je ideální na otužování a zároveň prokrvení organismu posiluje a zároveň šetří i srdce, při plavání jsme totiž obvykle ve vodorovné poloze, takže srdeční sval nemusí překonávat zemskou gravitaci a pumpovat krev vzhůru.

Plavete-li styl „prsa“, tak významně posilujete prsní svalstvo, které tak pomáhá zpevňovat tvar poprsí, kombinujete-li plavání s procházkami a svižnou chůzí, zlepšujete tak paměť, soustředění a další duševní funkce, zlepšujete také náladu a mírní deprese. Pravidelné plavání je opravdu jedna z nejsnazších a nejrychlejších odtučňovacích kůr, kterou pro všechny své další výhody doporučuje většina lékařů. Nejlépe jde shazování přebytečných kil ženám s velkou nadváhou. Vhodné je později plavání skombinovat s dalším druhem sportu. Co třeba zkusit dlouhé procházky či jízdu na kole? Občas zajít do posilovny také jistě nebude na škodu. Plavání je ale dobrý základ a prozatím postačí navštěvovat 3x týdně bazén. V zimě krytý a v létě rybníky, koupaliště, aquaparky ... možností je mnoho.

 

Zdroj fotografií: Fotolia.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram