Proč dívce nabídnout menstruační kalhotky?

Proč dívce nabídnout menstruační kalhotky?

Připravovat děti na rychle se měnící svět kolem nás je stále náročnější. Rodiče dívek mají úkol navíc – s první menstruací jim nabídnout hygienické pomůcky.

Zdroj: Pixabay/Adina Voicu 

S klasickými vložkami či tampony si ale možná nevystačíte. Nastupující generace se mnohem více ohlíží na udržitelnost a životní prostředí. I proto u mladých dívek roste obliba menstruačních kalhotek. Víte o nich dost?

Slyšeli jste už o generaci Z?

Máte-li doma dospívající dívku, tak patří právě do ní. Lidem generace Z je aktuálně mezi 8 až 23 lety. Oproti starším generacím mají svá specifika ve všech ohledech. Komunikují více obrazy než slovy. V ruce mají neustále smartphone. Jsou náchylnější k depresím. Kladou velký důraz na ekologii, udržitelnost a celkovou ohleduplnost k přírodě. A to se u dívek odráží i ve výběru menstruačních pomůcek. Řada z nich nechce používat klasické tampony a vložky kvůli velké ekologické zátěži, kterou tímto odpadem vytvoří. Jiné se zase více zajímají o své zdraví a zpochybňují nezávadnost klasických pomůcek. Bělení chlorem, mikroplasty nebo syntetické materiály, to vše vzbuzuje v posledních letech obavy. Rostoucí oblibě se proto těší menstruační kalhotky. Důvodů, proč byste je měla s první menstruací nabídnout, je hned několik.

Styl místo studu

Menstruační kalhotky nerozeznáte na první pohled od klasických. Dívky se proto nemusí stydět třeba ani při převlékání. Naopak mohou zapůsobit, protože nabídka střihů a vzorů je skutečně široká. Například firma Modibodi pravidelně přichází s různými kolekcemi. Aktuálně ModibodiRED, což jsou kalhotky určené právě pro dívky, přináší i nohavičkové střihy pro silnou menstruaci nebo na noc. Barev a vzorů mají tolik, že je těžké se rozhodnout jen pro některé.


Love Luna Menstruační kalhotky pro dívky Bikini Puntíky - 369 Kč

Kromě střihu se kalhotky liší i mírou savosti. Ty nejsilnější pojmou až 50 ml (10 tamponů), slabší pak 10 ml (2 tampony). Savou vrstvu většinou tvoří vlna nebo bavlna a je napevno všitá. Odpadá tak stres z nehody, která může vzniknout posunutím vložky.

Ekologická cesta

Jak už jsme zmínili na začátku, mladé dívky dnes berou šetrnost vůči přírodě velmi vážně. Pokud žena používá klasické menstruační pomůcky, za život jich spotřebuje cca 15 tisíc kusů, což je asi 150 kg odpadu. Celosvětově to dělá miliardy tun odpadu každý rok. I proto se některým dívkám příčí používat běžné vložky či tampony a menstruační kalhotky jsou pro ně vítanou alternativou. Na pokrytí celého cyklu většinou stačí tři kusy, které se po použití přeperou. Jejich životnost je jeden až tři roky.

A co cena?

Jedny menstruační kalhotky stojí průměrně 500–700 Kč, počáteční investice je tedy vyšší. K dostání jsou ale i levnější, přesto stále velmi kvalitní kalhotky. Například Love Luna nabízí kalhotky za 369 Kč. Pokud si dívky chtějí kupovat hygienické pomůcky “ze svého”, je to pro ně ideální varianta.

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram