Propojení ženské módy s pánskou elegancí v pánské podzimní kolekci Burberry Prorsum

Propojení ženské módy s pánskou elegancí v pánské podzimní kolekci Burberry Prorsum

Hedvábné šátky, strohá kostka, pověstné trenchocoaty, květinové vzory i tlumené odstíny - to vše tvoří pánskou kolekci od Burberry. Svět módy pro muže se konečně inspiroval v dámském šatníku! 

Výrazným znakem každé kolekce Burberry jsou jejich pověstné trenchcoaty. Nesměly chybět ani v této pánské podzimní kolekci. Měly klasický béžový odstín, doplněny o taupe barvu a zkombinované s velkými šálami. Nad dvouřadými trenchocaty ale převládaly jednoduše střižené kabáty v černé nebo tmavě modré s véčkovým výstřihem. Zároveň se objevuje kožená bunda kombinovaná se svetrovou podšívkou nebo tvídový kabát s kožešinou.

 

V podzimní kolekci došlo k propojení pánské módy a jejích chrakteristických rysů společně s jemností dámských detailů. Nejvýrazněji se nám zmíněné zkombinování dvou, navenek rozličných šatníků, projevuje na jemných hedvábných šátcích. Šátky jsou jedním z mála barevných prvků celé kolekce, které jinak tmavé outfity pozvedají na neokoukanou úroveň. Mají drobné geometrické vzory a převládají odstíny zelené, žluté, oranžové a modré.  

 

Naopak ryze mužsky působí široké šály nejčastěji v kašmíru. Část z nich je v jendoduché červené nebo modré kostce doplněné o černou, bílou, šedou a hnědou barvu. Druhá část šál připomínající přehozy přes koně ze starých filmů v tlumené tmavě modré nebo černé na sobě má vyšité obrysy květů. Všechny šály nechali stylisté volně přehozené přes rameno. 

 

Burberry ve své kolekci Podzim/Zima 2014/15 představilo také střih pánské košile, který má k označení konzervativní opravdu daleko. Nezdobí ho žádné kapsy ani zajímavé lemování. Košile vynikají pouze svým střihem. Výstřih se rozevírá až do spodní části břicha a modelové mají pod košilí oblečeny síťované nátělníky z bílé nebo béžové barvy. Košile jsou z tenkých a vzdušných materiálů, potištěny motivem podzimních listů nebo geometrickými vzory. 

 

Zdroj: style.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram