PUMA podepsala smlouvu s českými atletkami Nikolou a Ester Bendovými

PUMA podepsala smlouvu s českými atletkami Nikolou a Ester Bendovými

Sprinterka Nikola je držitelkou několika českých rekordů včetně nejlepšího českého výkonu historie v běhu žen na 150 metrů. Mladší sestra Ester exceluje zejména v disciplínách na 100 a 400 metrů překážek. Od března jsou obě členky PSK Olymp Praha a také součástí elitní rodiny atletů PUMA.

“Nikola Bendová je výrazným talentem české atletiky. Díky jejím sportovním výsledkům a také přesahu na sociálních sítích má velký podíl na popularizaci české atletiky. PUMA dlouhodobě podporuje sportovce i celý sportovní segment, proto pro nás bylo propojení s Nikolou přirozené,” sdělila k nové spolupráci Lucie Hložánková, Senior Manager Communication Marketing PUMA.

Nikola Bendová je držitelkou nejlepšího českého výkonu historie v běhu na 150 m žen. V roce 2020 se jí podařilo tuto trať zaběhnout za 17,09 sekund, čímž překonala 26 let starý rekord. Sbírá úspěchy také na tratích 60, 100, 200 a nyní i 400 metrů. Čerstvě si připsala do své bilance 4. místo ve štafetě na 4x400 metrů na halovém mistrovství Evropy v atletice v Istanbulu, které se konalo počátkem letošního března. V juniorských kategoriích je jejím nejvýznamnějším výsledkem bronzová medaile v běhu na 200 m z mistrovství Evropy do 17 let z roku 2016.

Nikola Bendová / foto s jejím laskavým svolením

Ze spolupráce s Pumou mám velkou radost. Jejich produkty mi vyhovují nejen na závodní dráze, ale i v tréninku, ať už venku nebo ve fitku. Oblíbila jsem si zejména nové stabilizační silničky ForeverRUN, které svým důmyslným zpracováním jistí můj krok a minimalizují možnost zranění,” říká Nikola Bendová, sprinterka a držitelka národního rekordu.

Nikola Bendová je dvojnásobná mistryně České republiky na trati 200 metrů žen, kdy první titul v této kategorii získala již ve svých patnácti letech. Získala také šest titulů mistryně České republiky v kategorii do 22 let v bězích na 100 a 200 metrů. Atletické příznivce zaujala nejen díky svým výkonům, ale také díky svému autentickému gestu symbolizujícímu čertovské rohy. Působí také jako moderátorka onlinového pořadu Deníku Sport, beauty influencerka a foto modelka.

“Ester je nadějná překážková závodnice, která má ještě hodně před sebou. Za celou PUMA family jsem velmi ráda, že společně můžeme být na počátku její kariéry profesionální sportovkyně a podpořit ji,” uvedla Lucie Hložánková, Senior Manager Communication Marketing PUMA.

Ester Bendová / foto s jejím laskavým svolením 

Ester Bendová je o čtyři roky mladší sestra Nikoly. V běhu na 100 m překážek se stala semifinalistkou juniorského mistrovství světa 2022, které hostilo kolumbijské Cali. Je také pětinásobnou juniorskou mistryní České republiky v bězích na 60, 100 a 400 metrů překážek a mistryní České republiky v kategorii do 22 let v běhu na 400 metrů překážek. Na této trati zakončila sezónu 2022 na čtvrtém místě evropských juniorských tabulek a na 12. místě na světě.

“Těším se na celou spolupráci s Pumou. Tretry mi v tréninku sedí skvěle, teď už je jen pořádně vyzkoušet na závodech. Jsem zvědavá, jakých výsledků budu s podporou Pumy dosahovat,” říká Ester Bendová, čtyřnásobná mistryně České republiky v kategorii juniorek, která má na kontě má i další řadu úspěchů v kategorií závodnic do dvaceti let.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram