Co způsobuje vypadávání vlasů? Jak podpořit jejich růst a sílu.

Co způsobuje vypadávání vlasů? Jak podpořit jejich růst a sílu.

Trápí vás nadměrné vypadávání vlasů? Průběžná obměna vlasů je naprosto přirozená. Pokud ovšem nyní pociťujete, že vám denně vypadne více vlasů, než je obvyklé, může to být způsobeno nerovnováhou hormonů, stresem, léky nebo chybějícími vitamíny a minerály. Dopřejte svým vlasům tu nejlepší péči s našimi tipy.

Informace o tom, kolik nám v průměru vypadne vlasů, aby to stále bylo v normálu a my se nestrachovali, se poměrně různí. Zpravidla se ale uvádí, že okolo 100 vlasů denně je stále v mezích normy. V některých ročních obdobích to může být dokonce i více, stejně jako v různých etapách našeho života.

Každý den nám vlasy povyrostou zhruba o 0,2 až 0,5 mm, takže pokud si je nebudeme stříhat, za celý rok je tak můžeme mít delší až o 18 cm. Nové vlasy nahrazují ty staré, takže se nám vlasy v průběhu 4 až 6 let kompletně vymění. To znamená jediné, pokud máte nyní vlasy slabé, jemné nebo zplihlé, neznamená to, že to tak bude pořád. A s kvalitní a pravidelnou péčí lze udělat téměř zázraky.

foto: shutterstock

Co způsobuje nadměrné vypadávání?

Hormony

Hormonální nerovnováha je jedním z nejčastějších důvodů vypadávání vlasů. Za ztrátu vlasů u žen může kolísání estrogenu - to bývá v období po porodu a během menopauzy, u můžu je to testosteron.

Léky

Bohužel jsou i léky, které nemají dobrý vliv na naše vlasy a jedním z vedlejších účinků může být právě padání vlasů nebo zhoršení jejich kvality. Jsou to např. imunosupresiva, hormonální léčiva, antiepileptika, cytostatika a antiparkinsonika.

foto: shutterstock

Stres a nemoc

S padáním vlasů také souvisí stres, který je jednou z hlavních příčin. Často se ale v tomto případě může jednat o období, u kterého je šance, že nadměrné padání vlasů je pouze přechodnou záležitostí.

Nadměrné vypadávání vlasů je ovšem spojeno s některými nemocemi, ať už je to onemocnění štítné žlázy, lupénka, diabetes nebo revmatoidní artritida.

Úbytek hmotnosti

Náhlý úbytek váhy a poklesem důležitých živin, vitamínů a minerálů může být pro tělo velkou zátěží, proto v některých případech může docházet i k řídnutí vlasů.

Dopřejte tělu potřebné vitamíny a minerály

K lepšímu stavu vlasů přispívají zinek a biotin, které navíc s vitamínem B2 pozitivně ovlivňují zdraví naší pokožky. Nedílnou součástí je také vyvážená a pestrá strava, která dokáže ovlivnit stav nejen našich vlasů, ale také celého těla. A na co rozhodně nesmíme zapomenout je voda! Hydratace našeho těla vyžíví nejen pokožku, ale také vlasy. Občas právě na tyhle důležité drobnosti zapomínáme nejvíce.

Jděte na jisto

Podpořit růst, krásu, lesk a zdraví vlasů lze také lokálně. Síla přírody a vědeckých poznatků jde ruku v ruce s jedinečnou kombinací účinných látek, které v sobě ukrývá značka Natucain. Ingrediencie získané ze 100% přírodního původu pomocí technologie kmenových buněk – bez sulfátů, hormonů, silikonů, parabenů a pokusů na zvířatech. 

Za značkou Natucain stojí lékařka Stefanie Seyda, která vyvinula technologii MKMS24. MKMS24 je účinná látka, která je vyrobena ze složek přírodního původu, jakými jsou čočka, tymián a bambus. Tato látka stimuluje vlasy přímo u kořínků a prodlužuje anagenní fázi růstu vlasů, což redukuje vypadávání vlasů a vede k většímu růstu.

foto: se svolením Natucain

Nastartujte růst a stimulaci vlasů díky těmto čtyřem pečujícím krokům s produkty Natucain, které jsou zcela bez hormonů, a tedy bez jakýchkoliv prokázaných vedlejších účinků. Klíčovou aktivní složkou je kofein, který obsahuje šampon a kondicionér, spolu s dalšími superpotravinami, jako je kurkuma, semínka amarantu, chia semínka, semínka quinoy a zázvorový extrakt, které čistí a pečují o všechny typy vlasů.

Vlasová maska se postará o hloubkovou regeneraci se silným účinkem proti lámání vlasů. Díky patentovanému složení posiluje řídnoucí a oslabené vlasy a poskytuje ochranu těm nově narostlým.

Zlatou tečkou je pak vlasové tonikum, které stimuluje vlasy přímo u kořínků. Redukuje vypadávání vlasů a vede k jejich lepšímu růstu. Výsledkem je výrazně slabší vypadávání vlasů a růst nových vlasů! Vlasy navíc nezatěžuje, takže se nemusíte bát, že při použití tonika do suchých vlasů by byly těžké a mastily se. Lepší vstřebávání tonika lze podpořit jemnou masáží vlasové pokožky, při které dojde k prokrvení a tím i optimálnímu vstřebávání produktu. 

foto: se svolením Natucain

Celá řada voní po bambusu a osvěžující mátě, a tak je celý tento vlasový rituál zároveň i povzbudivým revitalizačním zážitkem, který si můžete užívat i ve vaší koupelně.

foto: se svolením Natucain
Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram