Jednoduché tipy, jak prodloužit výdrž vln

Jednoduché tipy, jak prodloužit výdrž vln

Ženy, které mají rovné vlasy, budou toužit po těch vlnitých a naopak ženy s lokny jako od moře, budou pracně vymýšlet, jak neposedné kadeře narovnat. Nekonečný příběh, o kterém bychom také mohli vyprávět. 

Vlníme, natáčíme a doufáme, že finální výsledek vydrží co nejdéle. Trvalo nám to dlouho, ale podělíme se s vámi o základní tipy a prověřené stylingové produkty, které opravdu fungují a naše kadeře díky nim vydrží mnohem déle.

canva.com

Mytí

Základem je samozřejmě správné mytí. Vždy se vám bude lépe pracovat s vlasy, které nejsou úplně čerstvě umyté a u těch jemných to platí dvojnásob, ale pokud už se tak stane, použijte hydratační šampon a lehký kondicionér, který vaše vlasy zbytečně nezatíží. Navíc vlasy opravdu důkladně opláchněte.

Foukaná

Druhý krok, který je celkově v péči o vlasy zásadní. Vždy bychom měli vlasy vysušit. Minimálně u kořínku lehce profouknout, aby zde vlasy nezůstávaly vlhké a neměly prostor žádné bakterie či plísně. Nezapomeňte vlasy chránit před vysokou teplotou. V tom vám pomůže termoochranný sprej, který také dokáže udržet požadovaný tvar. Doplnit ho můžete i pěnou pro nadzvižení u kořínků, kterou aplikujete ještě do vlhkých vlasů. Všeho ovšem s mírou.

Tecni.ART Volume - pěna pro nadzvižení vlasů u kořínků (298 Kč, notino.cz), Wella Professionals Oil Reflections - lehký hydratační šampon pro lesk a hebkost vlasů (230 Kč, notino.cz), Kérastase Densifique - hydratační a zpevňující šampon, který dodává vlasům hustotu a ten správný objem (530 Kč, notino.cz), Kérastase Densifique Fondant - zpevňující péče pro křehká vlasová vlákna (900 Kč, notino.cz), Alterna Caviar - termo ochranný sprej vyživující vlasy, bohatý na vitamíny a složky obnovující poškozené kutikuly (850 Kč, salononline.cz), Tecni.ART Pli Shapertermo - fixační sprej s tvarovou pamětí, který se aktivuje během tepelné úpravy (298 Kč, notino.cz), Syoss Keratin - ochranný sprej pro tepelnou úpravu vlasů, fixuje účes až na několik dnů (99 Kč, notino.cz)

Točíme

Pokud tu pravou kulmu či žehličku hledáte, nebo ji už máte doma, ideální je samozřejmě ta s nastavitelnou teplotou, protože pokud jsou vaše vlasy opravdu jemné, teplota do 160 stupňů je pro ně ideální tak, aby se zbytečně neničily. Normální či pevné a husté vlasy samozřejmě snesou o něco více. Nechte kulmu či žehličku dostatečně prohřát, poté začněte s natáčením jednotlivých pramenů. Skvělou pomůckou vám mohou být vlasové sponky, díky kterým vždy každou loknu znovu obtočíte pomocí prstů, zasponkujete a necháte vychladnout. Zkuste si na ně zbytečně nesahat a nechat je opravdu úplně vychladnout. Tak si definují svůj tvar a déle vydrží natočené.

Kulmujte vlasy raději po menších částech a volte podle délky vlasů ten správný průměr kulmy. Pokud vám totiž vlasy tak dlouho nevydrží, je možné, že nabíráte zbytečně velké prameny a průměr kulmy je zbytečně velký.

Až když vám vlasy úplně vychladnou, odstraňte sponky a buď prsty, nebo hřebenem opatrně pročešte.

Pokud máte ofinu nebo prostříhaný účes okolo obličeje a jste zvyklá si foukat vlasy směrem ven právě v této oblasti, zkuste použít i jednu větší natáčku, na kterou dáte právě tyto vlasy a necháte tak po celou dobu, co se budete věnovat natáčení vlasů.

Tyhle natáčky jsou také skvělým pomocníkem pro malý refresh účesu třeba další den, kdy si natáčku přesně takhle nasadíte a mezitím, co se třeba líčíte nebo snídáte, doladíte i váš účes.

Bio Ionic Goldpro Speed Dryer - profesionální fén na vlasy (2990 Kč, salononline.cz), Balmain - ručně vyrobený vlasový klip, ozdoba každého účesu (1200 Kč, salononline.cz), Tangle Teezer® Blow Styling - pro rychlé a šetrné fénování krátkých a středně dlouhých vlasů bez tahání a krepatění (416Kč, notino.cz), Tangle Teezer® Blow Styling - kulatý kartáč pro přirozený vyfoukaný objem a lesk díky speciálně tvarovaným zubům (675 Kč, notino.cz), Hot Tools Volumiser Set - s tímto setem vykouzlíte dokonalý účes během chvíle, bezkonkurenční technologie a jedinečný design (3500 Kč, salononline.cz), Hot Tools Black Gold Curlbar - nádherné vlny a dechberoucí objem, ergonomický design, vibrační časovač, teplota až do 230 °C (3190 Kč, salononline.cz), Invisibobble® Waver - sponky do vlasů bez kovu, které jemně a rovnoměrně rozkládají tlak na vlasy a zanechávají je tak bez otlaku (99 Kč, douglas.cz), Balmain Riviera Headband - stylová a elegantní čelenka z pravé napa kůže se zlatým detailem, která doladí váš jarní účes (7100 Kč, salononline.cz)

Fixace

Důležitý krok, díky kterému dodáte svým kadeřím co nejdelší výdrž. V tomto případě nedáme dopustit na tyto stylingové pomocníky:

  • objemový prášek Maria Nila Power Powder. Nejen že odděluje vlasy od sebe, ale zároveň jim dodává hustotu a tvar. Prášek jemně nastříkáte ke kořínkům vlasů a prsty lehce promnete. Vlasy pak nádherně drží tvar a mají tu správnou texturu. (499 Kč, prozdravevlasy.cz)
  • texturizační sprej Oribe Dry Texturizing Spray, který se opravdu postará o nadýchaný účes, ať už chcete mít definované vlny, anebo jste milovnicí plážových vln. Stačí nastříkat ke kořínkům a jemně nadzvednout prsty. Pohlcuje přebytečnou mastnotu a dodává vlasům vzdušný objem, který opravdu vydrží i do druhého dne. A navíc - ta nádherná vůně! Mini verzi máme neustále v kabelce, takže když je potřeba, během chvilky účes upravíme -  a jde se! (1300 Kč, salononline.cz)
  • fixační spreje Maria Nila. Podle fixace, kterou chceme, volíme mezi Volume Spray nebo Styling Spray. Oba jsou opravdu jemné, ale s dostatečnou fixací a maximálním objemem. Chrání vlasy před UV zářením a volnými radikály a zajišťují delší životnost barvy vlasů. Vlasy nejsou slepené nebo vysušené, ale přesto si drží krásně tvar a vypadají opravdu přirozeně. (538 Kč, 605 Kč, notino.cz)
  • další z našich pravidelných pomocníků jsou produkty Balmain Texturizing Volume Spray, a to texturizační sprej, který vlasům dodá ihned požadovaný objem a nadzvedne je již od kořínků. Zkuste nastříkat do vlasů v předklonu a prsty rozčesat nebo jemným tupírovacím hřebenem lehce nadzvednout u hlavy. Tak si můžete být jista, že vám objem opravdu vydrží dlouho. (1030 Kč, salononline.cz)
  • a hedvábný olej na konec - Balmain Arga Moisturizing Elixir. Stačí opravdu pár kapek rozetřít v dlaních a mezi prsty a jemně vmačkat do konečků. Poskytuje hydrataci, dodá nádherný lesk a vlasy nezatíží. (1100Kč, salononline.cz)

 
Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram