Konec jedné kapitoly: značka CHATTY se téměř po dvaceti letech loučí

Konec jedné kapitoly: značka CHATTY se téměř po dvaceti letech loučí

Možná tohle nebyla kapitola, ale spíše celá kniha. Konec legendy v podobě návrhářského dua CHATTY. Designérky Radka Sirková a Anna Tušková se vydávají vlastní cestou a značka CHATTY tak, jak ji známe, přestává fungovat.

CHATTY představovala jednu z lokálních značek, pro kterou byla precizní krejčovina na prvním místě, stejně jako jejich signifikantní střihy i neotřelé prezentace kolekcí. Svým zákazníkům vždy dodávala kvalitní tvorbu a módní kousky s jedinečným a nezaměnitelným rukopisem. Z původně streetwearového konceptu se značka vypracovala na pozici leaderů současné domácí hi-endové módy a získala i mezinárodní uznání.

foto: se svolením CHATTY

Jedno ocenění střídalo druhé. V roce 2017 studio získalo precizní ocenění Design IT Award od časopisu Vogue Italy a Vogue Ukraine. Ve stejném roce časopis Elle označil CHATTY jako World’s Up and Coming Fashion Talent a CHATTY jsou též držitelkami ocenění Designblok Editors In Chief Award. Své kolekce značka pravidelně prezentovala také v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku a svou práci představila i na oficiálních týdnech módy v Berlíně, Amsterdamu, Kyjevě a Varšavě a jako součást prodejních showroomů se v uplynulých třech letech prezentovala během pařížského Fashion Weeku

Zklamání pro spoustu fanoušků, ale i když značka CHATTY zanikne, obě designérky módní pole neopouští, jen se vydají na samostatnou cestu.

foto: se svolením CHATTY

„Po téměř dvaceti letech cítíme, že je potřeba změnit směr a vyjít mimo naše zajeté koleje. Po dlouhých úvahách jsme se proto rozhodly, každá vydat svou vlastní cestou. Rozcházíme se jako kolegyně a spolupracovnice, nikoliv jako přítelkyně,“ shodují se Anna s Radkou. “Rozhodnutí, že se každá vydáme svojí vlastní cestou, jsme zvažovaly několik posledních měsíců. Je těžké opustit zavedenou značku, které jsme se společně věnovaly téměř dvě dekády svých pracovních životů, ale obě jsme dospěly k názoru, že k dalšímu rozvoji potřebujeme nové impulsy. Změna je totiž život,” doplňuje Radka Sirková.

Do konce února bude původní duo Anna a Radka stále fungovat v jejich ateliéru a obchodu na Novém městě v Praze. Poté proběhne poslední sample sale, který nabídne jedinečnou šanci zakoupit vybrané ikonické kusy značky CHATTY.

foto: se svolením CHATTY

„V rámci posledního výprodeje nabídneme archiv nejvýraznějších kusů a bestsellerů. Kromě výběru z našich nejúspěšnějších ready – to – wear kolekcí, připravujeme například několik společenských šatů, které vznikaly na míru našim múzám,“ doplňují. „Chceme tímto vyjádřit upřímný vděk vám všem, kteří jste nás podporovali na naší cestě. Pevně věříme, že se budeme setkávat i nadále.“

foto: se svolením CHATTY

Úplně posledním projektem značky CHATTY je spolupráce s obchodem NILA, na kterou se můžete těšit na začátku února letošního roku. Výsledkem spolupráce je mikro-kolekce denimových kusů, která bude v prodeji exkluzivně pouze v obchodech Nila a jejich online storu.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram