Konec striím a pigmentovým skvrnám

Konec striím a pigmentovým skvrnám

Řada NIVEA LUMINOUS630®, ve které najdete účinné produkty v boji proti pigmentovým skvrnám, se aktuálně rozšiřuje o další dva produkty, které jsou zaměřeny na péči o tělo. Jedná se o produkty určené všem, kteří chtějí snížit viditelnost strií a slunečních či pigmentových skvrn.

 

foto: se svolením NIVEA

V roce 2020 uvedla NIVEA na trh řadu péče o pleť Cellular Luminous630®, která byla výsledkem 10 let pečlivého výzkumu, během něhož odborníci testovali více než 50 000 molekul. Právě molekula číslo 630 byla tou úspěšnou, která vyrovnává pigmentaci, a tím redukuje tmavé skvrny.

Jak vůbec vznikají strie

Se striemi bojuje celosvětově až 40 % populace. Nejčastějším důvodem jejich vzniku jsou rychlé výkyvy tělesné hmotnosti. V důsledku přibývání na váze nebo nárůstu svalové hmoty se kůže rychle natahuje, čímž dochází k nadměrnému napínání pojivových tkání. Elastická vlákna se trhají což se na povrchu pokožky projeví v podobě drobných jizviček – strií. K tomu dochází často v době těhotenství, kdy se mění také hladina hormonů v krvi. Právě hormonální změny jsou pak dalším faktorem vzniku strií. Oslabují totiž elasticitu pokožky. Ke vzniku strií dochází také v souvislosti s genetickou dispozicí.

Pigmentové a sluneční skvrny

Ty vznikají ve chvíli, kdy se v pokožce vytváří nerovnoměrně pigment melanin. Faktory, které na jejich vznik působí, souvisí s nedostatečnou ochranou před slunečním zářením a věkem. Často se objevují také v době těhotenství a menopauzy, kdy se mění hladina hormonů. Jejich výskyt, ale mohou pozorovat také lidé s mastnější pletí a sklonem k tvorbě akné, protože právě pupínky zanechávají na pokožce stopy, které vedou ke vzniku tmavých skvrn a nerovnoměrného zabarvení. Stejně jako u strií i pigmentové skvrny souvisí s dědičností.

Často se tyto problémy podepisují nejen na vzhledu naší pokožky, ale dokáží potrápit také naší psychiku. Zkuste se začít soustředit na ty krásné okamžiky ve vašem životě, místo trápení se s nedostatky těla. Sáhněte raději po účinném řešení, které může strie a barevné nerovnoměrnosti pokožky eliminovat.

Řada NIVEA LUMINOUS630® nabízí dvě inovativní řešení v podobě dvou nových produktů proti striím a tmavým skvrnám.

foto: se svolením NIVEA

Tělové olejové sérum LUMINOUS630®

Vysoce efektivní složení obsahuje patentovanou účinnou látku LUMINOUS630®, která vyrovnává tón pokožky a výrazně snižuje viditelnost pigmentových skvrn a strií způsobených těhotenstvím či hormonálními a váhovými změnami. Při pravidelném používání pomáhá předcházet tvorbě nových strií. Okamžitě po aplikaci séra je pokožka jemná a hladká. První viditelné výsledky se pak dostaví po 2 týdnech a ideálního stavu dosáhnete po měsíci pravidelného používání.

A jak dopadlo testování? V roce 2022 se zúčastnilo 172 žen čtyřtýdenní studie, během níž testovaly olejové sérum s Luminous630®. 97 % respondentek potvrdily, že mají zájem výrobek používat i nadále, aby si udržely dosažené výsledky.

foto: se svolením NIVEA

Tělový krém LUMINOUS630®

Pečující složení bude pokožku nejen hýčkat, ale přispěje také k řešení strií a slunečních či pigmentových skvrn. Díky patentované látce LUMINOUS630® sjednocuje tento tělový krém barevný tón pokožky a redukuje viditelnost strií i pigmentových skvrn již za 4 týdny pravidelného používání uvidíte výsledky. Navíc pokožku po aplikaci okamžitě vyživí a hydratuje.

foto: se svolením NIVEA

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram