Louis Vuitton představuje LV Dream nové permanentní kulturní a kulinární place-to-be v Paříži

Louis Vuitton představuje LV Dream nové permanentní kulturní a kulinární place-to-be v Paříži

Projekt LV DREAM je rozsáhlá expozice v budově bývalého obchodního domu La Belle Jardinière, na místě se nachází také kavárna a butik s čokoládou, vytvořenou ve spolupráci s hlavním cukrářem podniku Cheval Blanc Paris, Maximem Frédéricem. Oslava stylu a inspirace jak jinak než v Paříži.

LV Dream

Hosté si zde mohou prohlédnout umělecké spolupráce značky Louis Vuitton v expozici plné historických i moderních kreací. Prostor tvoří devět místností s mnoha interaktivními prvky. Na úžasné pouti se můžete zblízka seznámit s originálními interpretacemi oblíbené klasiky, které vznikají v neustále se vyvíjejícím dialogu mezi módním domem a kreativními génii. Výstava si pohrává s nekonečnými možnostmi umělecké interpretace a předvádí její úžasná ztvárnění, třeba v podobě unikátních designů výloh butiků nebo parfémových flakónů, kufrů vyrobených na míru, přepracování ikonického Monogramu dle vize renomovaných umělců i různých kolaborací v oblasti oděvních kolekcí. 

Co vás v LV Dream čeká

Na návštěvníky čeká uspořádaný okruh, nabízející témata jako “Louis Vuitton: As Seen By…” (Louis Vuitton: očima…); “The World of Louis Vuitton According to Rei” (Svět Louis Vuitton podle Rei), a “Leather Goods in

Zdroj: se svolením LV Dream

Fashion” (Kožené doplňky ve světě módy). Mezi hvězdné exponáty patří dva portréty Louise Vuittona od Alexe Katze a Mistera Cartoona, které dosud nebyly vystaveny veřejně. Místnost s názvem The World of Vuitton According to Rei představuje Rei Kawakubo, uměleckou ředitelku značky Comme des Garçons, která pro značku Louis Vuitton vytvořila dvě kapsule: Party Bags v roce 2008 a Bags With Holes v roce 2014. Scénografie prostoru umožňuje hostům pohrávat si s velikostí a zažít pocit, jako by se nacházeli uvnitř kabelky. Interaktivní scénografie je také v závěrečné místnosti Art Meets Fashion, kde je umístěna digitální zeď s projekcí animací citlivých na pohyb, které vycházejí ze spoluprací s umělci, jako je Daniel Buren, Nigo®, Grace Coddington a Christopher Nemeth. 

Čokoládová kavárna od Maxime Frédéric

Aby byl exkluzivní zážitek kompletní, najdete v LV DREAM navíc “Maxime Frédéric at Louis Vuitton” – kavárnu a butik s čokoládou (Chocolaterie), pod taktovkou renomovaného cukrářského mistra z podniku Cheval Blanc Paris. Jméno Maxime Frédéric je ve světě cukrářství a výroby čokolády dobře známé. Mistr cukrářského umění získal svou reputaci během působení v exkluzivních pařížských hotelech, včetně Le Meurice a George V. V roce 2020 se přidal do týmu v Cheval Blanc Paris a v roce 2022 získal cenu Gault & Millau Guide za nejlepšího cukráře roku. Kavárna je oázou plnou tropických květin, kde si hosté mohou pochutnat na originálním výběru čerstvých zákusků, které si pohrávají s ikonickými motivy módního domu. Chocolaterie nabízí delikátní výběr čokolády v ikonickém balení, která opět prozrazuje inspiraci legendou ve světě módy. 

Zdroj: se svolením LV Dream

Nechybí zde ani obchod se suvenýry, v jehož nabídce jsou předměty v exkluzivním designu LV DREAM, výběr drobného koženého zboží, doplňků, parfémů a publikací. LV DREAM rozvíjí ideu předchozích výstav, tematicky zaměřených na historii uměleckých kolaborací módního domu. Je zajímavou destinací pro místní i turisty, kterým nabídne nezapomenutelné zážitky plné fantazie a kreativity.

Místnosti v LV Dream 

V první místnosti, Mr. Louis by Cao Fei, na návštěvníky čeká zajímavé digitální vyobrazení Louise. Jeho autorkou je čínská umělkyně, které ukazuje, jak lze historický portrét přepracovat prostřednictvím digitálních technologií. Portréty, jejichž autory jsou Yan Pei Ming, Mister Kartoon, Alex Katz a Refik Anadol, ukazují nesmrtelný odkaz Louise Vuittona. 

Zdroj: se svolením LV Dream

Následuje místnost Louis Vuitton: As Seen By s portréty, jejichž autory jsou Yan Pei Ming, Mister Cartoon, Alex Katz a Refik Anadol. Umělci zde svým osobitým stylem zachycují nesmrtelný odkaz Louise Vuittona. Expozici doplňuje výběr jedinečných kreací z minulého století, včetně sekretáře Stokowski, kufru pro fotografa Paula Nadara z roku 1890 a “lékařského kabinetu” od Damiena Hirsta. Digitálně jsou zde prezentována další díla, například kufr vytvořený pro Vermeerův obraz Dojička v roce 2018. Spoustu dalších místností plných inspirace a historie a hlavně módy vytvořili umělci s těmi nejslavnějšími jmény na poli stylu a designu.

Design a historie

Nechybí tu proslulé nápisy Stephena Sprouse ve stylu graffiti ani transpozice Monetových Leknínů od Jeffa Koonse. Prostor samozřejmě dostalo 18 současných umělců, kteří přetvořili ikonickou kabelku Capucines (pojmenovanou po ulici, kde byl otevřen první pařížský butik). Pro každého z kreativců se kabelka stala nepopsaným plátnem pro zhmotnění osobní umělecké vize. Na závěr se návštěvníci dostanou do místnosti Art Meets Fashion, která představuje umělce, kteří spolupracovali s uměleckými řediteli pánských a dámských kolekcí od roku 1998, kdy módní dům poprvé oděvní kolekce zařadil. 

Zdroj: se svolením LV Dream

 

Jsou mezi nimi třeba Daniel Buren a Richard Prince, kteří pracovali s Marcem Jacobsem; bratři Chapmanovi a Christopher Nemeth ve spolupráci s Kimem Jonesem; Atelier Fornasetti a Grace Coddington spolu s Nicolasem Ghesquièrem; či Nigo®, který spolupracoval s Virgilem Ablohem. Díky těmto osobním kreativním vazbám vznikly úžasné kolekce oděvů a doplňků, které jsou výrazné a velmi populární. Kromě modelů z přehlídek je v prostoru také 10metrová digitální, interaktivní zeď, kde se v zajímavé mozaice prolínají koncepty návrhů, jejichž autory jsou Daniel Buren, Nigo®, Grace Coddington a Christopher Nemeth. 

Díky představivosti a kreativitě se chvíle strávené v LV DREAM promění v nezapomenutelné zážitky. 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram