Lucie Bílá: Doma sázím především na pohodlí, v teplákách mě ale asi neuvidíte

Lucie Bílá: Doma sázím především na pohodlí, v teplákách mě ale asi neuvidíte

Lucie Bílá má za sebou další rok plný profesionálních počinů, krásných dobročinných aktivit, ale i času stráveného se svými blízkými. O Vánocích je nejraději s lidmi, které má ráda, z času na čas obmění svůj šatník a prozradila nám také to, kdo jsou podle ní aktuální hudební talenti.

Luci, před námi jsou poslední dny tohoto roku, co vidíte, když se ohlédnete?

Vidím skvělý rok plný úžasných projektů a krásných setkání. Vydala jsem tři nové písně a videoklipy, máme za sebou dvě úspěšné muzikálové premiéry v mém milovaném Divadle Lucie Bílé, stala jsem se podruhé v životě tváří charitativního kalendáře, předali jsme potřebným další invalidní vozíky, které pořizujeme z výtěžku z prodeje mnou vyráběných šperků a mé kávy LB Coffee… Je toho mnoho, a i když je ten můj nabitý program občas trochu náročný, mám před koncem letošního roku pocity naplnění a vím, že je za mnou opravdu velký kus práce.

Jste velmi vytížená a úspěšná žena, jak se vám daří vyvažovat osobní a pracovní život?

Neříkám, že je to vždy lehké, ale myslím, že mám v sobě dobře nastavené priority. Rodina a moji nejbližší jsou pro mě na prvním místě, považuji za nezbytné, mít se kam a za kým vracet. Na takovém základu se pak dá stavět leccos – třeba i tak nabitý pracovní program, jako je ten můj.

Nafotila jste svůj druhý kalendář. Tentokrát ve spojení se spolkem Psí šance, kdy jste na fotkách s krásnými československými vlčáky. Jak probíhalo focení a jací byli psi?

Musím říct, že mě až překvapilo, jak byli všichni psi během focení klidní. Nejvíce mi k srdci přirostla fenka Karkulka, to je opravdu zvíře s neskutečnou duší. Velkým zážitkem pro mě bylo také focení se štěňaty, při pohledu na ně musí roztát i ten největší tvrďák.

foto Lenka Hatašová / vizáž Barbora Zegzulková /se svolením Psí šance z.s.

 

Proč jste si pro svůj kalendář zvolila právě spolek Psí šance, za kterým stojí pět žen?

Neziskovou organizaci Psí šance jsem objevila náhodou na Instagramu. Moc se mi líbilo, s jakou energií a odvahou pomáhají její zakladatelky československým vlčákům, a pro jejich projekt jsem se doslova nadchla. Spolek jsem kontaktovala a nabídla kalendáři nejen svou tvář, ale také technickou a finanční spolupráci. Slovo dalo slovo, a tak vznikl kalendář Lucie Bílá a Psí šance 2023. Jsem nadšená, že jsem se spojila s někým, komu výtěžkem z prodeje kalendáře udělám radost a komu tím zároveň pomohu. Psí šance má krásné poslání a zakladatelky spolku jsou opravdové srdcařky.

Focení kalendáře se zhostila jedinečná fotografka Lenka Hatašová. I ona ráda pomáhá zvířatům. Zní to jako dokonalá souhra v týmu, který se na kalendáři podílel…

Lenka je fantastická fotografka, se kterou je radost pracovat. I díky ní jsem z celého projektu tak nadšená. Jsem ráda, že jsme se po nějaké době znovu setkaly a díky kalendáři pro Psí šanci jsem měla opět možnost stát v hledáčku jejího objektivu.

Jste milovníci zvířat, ochránkyní psů i koček. Je nějaké zvíře, které byste toužila jednou mít?

Máme pejska a dvě kočičky, které jsem zachránila u nás v Otvovicích, a myslím, že víc zvířecích mazlíčků není potřeba. Při mém pracovním tempu to vlastně ani není možné. Ale uvidíme, třeba jednou přijde ten správný čas, rozšířit naši zvířecí rodinu. 

Jak relaxujete po koncertech a divadle? Kde nabíráte novou energii?

No přeci na koncertech a v divadle (smích). Nejvíce energie čerpám právě z toho, když vidím sál plný spokojených diváků a hlediště zvoní smíchem. To je pro mě ten správný hnací motor. Mám ale ráda i ruční práce, baví mě neustále něco tvořit. 

foto Lenka Hatašová / vizáž Barbora Zegzulková / se svolením Psí šance z.s.

 

Gratulujeme k dalšímu zaslouženému úspěchu v soutěži Český Slavík. Máte svého favorita v mladé hudební generaci?

Přiznám se, že jsem s vítězstvím v letošním roce vůbec nepočítala, protože jsem si myslela, že štafetu už přebrali jiní. Z toho, jak to dopadlo, mám tedy obrovskou radost a děkuji všem svým fanouškům za podporu. A co se týče kolegů, necítím se jako ta, která by chtěla a měla někoho hodnotit. Vidím ale kolem sebe tolik talentovaných lidí… Jsou to například moje úžasné kolegyně z muzikálu Maminy – Markéta Schimmerová Procházková, Markéta Poulíčková, Pavlína Ďuriačová nebo Káťa Pechová. To jsou jména, o kterých podle mě v budoucnu více uslyšíme. A co se týče zpěváků, nemůžu nezmínit mimořádně talentovaného Pokáče, který pro mě napsal skvělou píseň Dobrý kafe i vánoční novinku O Vánocích.

Když nemusíte nikam, co ráda nosíte?

Doma samozřejmě sázím především na pohodlí, i když vyloženě v teplákách mě asi také neuvidíte. Mám ráda přirozenost a příjemné materiály a v domácím prostředí to platí dvojnásob.

Máte svou stylistku nebo si outfity vybíráte a kombinujete sama?

Jak kdy, záleží na příležitosti. Nerada ale upadám do stereotypu, a tak se snažím jednou za čas obměnit celý můj šatník a oslovit nové stylisty a návrháře. Už léta spolupracuji s módním návrhářem Borisem Hanečkou a stylistkou Sandrou Žigovou. Sandra má o mém šatníku větší přehled než já, od Borise Hanečky mám několik dokonalých modelů, které by zasloužily výstavu... Máme za sebou několik turné, několik televizí i předávání hudebních cen. Na posledního Slavíka jsem oslovila Jakuba Ponera, který je podle mne jeden z nejtalentovanějších návrhářů co znám. Na naší spolupráci se moc těším.

Je nějaká drobnost, která by žádné ženě v šatníku či doplňcích podle vás neměla chybět?

Každá žena by měla mít v šatníku především to, v čem se sama cítí dobře a sebevědomě. Nezáleží na tom, o jaký kus oblečení konkrétně jde nebo jakou má barvu. Důležité je to, jaký pocit oblečení vyvolává v osobě, která ho nosí.

Jak se připravujete na Vánoce? A máte sama nějaké speciální přání?

Celý adventní čas pravidelně trávím na vánočním turné po českých a slovenských městech. Na velké přípravy tedy není moc prostor a popravdě to ani nepovažuji za to hlavní. Pro mě kouzlo Vánoc spočívá v tom, že svátky trávíme s lidmi, na kterých nám záleží a se kterými je nám dobře. Myslím, že to naprosto skvěle vystihují slova v mé nové písni O Vánocích: „Já letos nebudu originální, mně stačí, když mě budeš mít rád.“ A to také přeji všem čtenářům – krásné Vánoce plné lásky a radosti.

foto Lenka Hatašová / vizáž Barbora Zegzulková /se svolením Psí šance z.s.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram