Nová kolekce Levi’s ® jaro/léto 2024. Když základní kousky šatníku dostávají úplně nový rozměr.

Nová kolekce Levi’s ® jaro/léto 2024. Když základní kousky šatníku dostávají úplně nový rozměr.

Z některých kousků oblečení se díky jejich univerzálnosti stala doslova naše každodenní uniforma, která nám i tak dává možnost autenticity, osobitosti a projevu svobody. Ale jak posunout již zajeté základní pravidla šatníků ještě dál? Levi’s® se do toho opět pustil s láskou k inovacím a představil kolekci uhlazených a sportovních looků.

Nová kolekce jaro/léto 2024 značky Levi’s® přináší čerstvý pohled na základní kousky, bez kterých se nikdo z nás rozhodně neobejde. Jako značka, která stojí ve středobodu kulturního dění po více než jedno století, vyvinul Levi’s® bezkonkurenční kolekci archivů. Ty ukazují, jak se sebeprosazování a styly měnily po desetiletí. Letošní kolekce tak čerpá dohromady z let sedmdesátých, osmdesátých, devadesátých a let nultých a představuje srážku nečekaného, nového, ale přesto tak známého. 

foto: se svolením Levi’s ®

Ani v této kolekci nechybí důraz na krejčovské řemeslo. To lze vidět v jemných detailech, jakými jsou stehové úpravy, dekonstrukce střihů a patchwork. Vše se propisuje do super měkkých, vybledlých látek, které už samy o sobě působí jako jednou nošené. V kolekci se také objevují jemné doteky westernového vlivu, a to hlavně na džínách, topech, bundách a doplňcích. 

Dámská kolekce

V dámské kolekci Levi’s® pro jaro/léto 2024 se objevuje materiál zvaný chambray. Je velice podobný džínovině, ale je lehčí a s jemným leskem. V kolekci najdete také moderní vlákna v podobě Tencelu a konopí. Co se týče barev, tak baletní růžová a ledově modrá dostane možnost vyniknout na vybledlých černých a kovových tónech.

foto: se svolením Levi’s ®

Velkým trendem jsou volné džíny, které nechybí ani v této kolekci. Střihy s mírně zvednutým pasem, velmi oblíbené nejen pro větší pohodlí. Velkou novinkou jsou Ribcage Bell, džíny s vysokým pasem inspirované sedmdesátými lety, které se jemně rozšiřují do tvaru zvonu. Za nás dokonalost, která s vysokými podpatky prodlouží nohy až do nebe.

Co se týče ženských vršků, kolekce je bohatá nejen na svou škálu siluet, ale také barevné odstíny, vzory a potisky. Jednoduché modely, které ladí s džínami od Levi's® a společně si hrají s napětím mezi neformálním a lehce uhlazeným vzhledem.

Pro milovnice doplňků Levi's® - součástí nové kolekce jsou i tašky a klobouky. Lehké materiály a nadčasové střihy jsou vidět i v těchto modelech.

"Naším cílem bylo povýšit základní kousky pro ženy pomocí těch nejlepších látek aperfektním střihem," řekla Jill Guenza, globální viceprezidentka designu pro ženy u společnosti Levi Strauss & Co. "Jde o to dát ženám svobodu vytvářet stylingy, které chtějí bez ohledu na materiál nebo střih. Ale samozřejmě u nás nejvíc vyhrává denim on denim."

foto: se svolením Levi’s ®

Pánská kolekce

Pro muže nabízí kolekce jaro/léto 2024 rozmanité styly s náznaky westernu, rebelství, uvolněnosti a sportu. Pokud toužíte i vy po volnějších střizích v pánské kolekci jich je hned několik včetně 568™ Stay Loose, 468 Loose Short a archivy inspirovaný styl 517™ Bootcut. Pro rovnější střihy džínů nemůžou chybět ikonické 501®. Kolekce nepodléhající trendům s autentickými finiši, ale i přizpůsobený model 501® s náznakem mírného rozšíření v oblasti nohavic.

foto: se svolením Levi’s ®

Trika a košile s lehkým náznakem sportovního stylu a funkčnosti. Authentic Button Down Shirt, vyrobené ze 100% bavlny Oxford v různých barvách a v klasickém pruhovaném popelínu, je dostatečně univerzální pro téměř každou příležitost. Oproti ní je džíska Trucker Type 1 věčná klasika, hluboce zakotvená v historii značky Levi’s® a najdete ji v moderním střihu s větším prostorem v oblasti ramen.

Doplňky nechybí ani v pánské kolekci. Taška Icon Tote, vyrobena s nastavitelným ramenním popruhem a vnější kapsou, nabízí super funkční a užitečnou variantu navrženou tak, aby obstála v každodenním shonu. Populární Levi’s® čepice reprezentuje Essential Denim Cap, klasická šestipanelová čepice s nastavitelným koženým popruhem z vybledlého vintage denimu.

foto: se svolením Levi’s ®

"Ať už jsou siluety užší nebo širší, tak vše závisí jen na chuti mužů experimentovat se střihy a nezůstat jen u jednoho konkrétního stylu,"řekla Janine Chilton-Faust, globální viceprezidentka pánských kolekcí u společnosti Levi Strauss. "Tím, že čerpáme z různých střihů a finišů po desetiletí a aplikujeme nejnovější inovace, tak chceme mužům nabídnout oživení šatníků s novými základními kousky, aby si mohli pohodlně vytvářet vlastní, unikátní stylingy."

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram