Řada Levi’s® Vintage Clothing a její vlastní oslava 150 let džínů s nesmrtelným číslem 501®

Řada Levi’s® Vintage Clothing a její vlastní oslava 150 let džínů s nesmrtelným číslem 501®

150 let, představila řada Levi’s® Vintage Clothing kolekci pro sezonu Jaro/Léto 2023, která oslavuje zrod legendárních Levi’s® 501®.

Trocha historie

20. května 1873 si Levi Strauss a Jacob Davis zajistili patent na "vylepšení zapínání kapsových otvorů". Jen málokdo tehdy tušil, že jejich inovace v podobě speciálních měděných nýtů na pracovních denimových lacláčích doslova změní způsob, jakým se bude celý svět oblékat. Na počest tohoto patentu, který letos slaví 150 let, představila řada Levi’s® Vintage Clothing kolekci pro sezonu Jaro/Léto 2023, která oslavuje zrod legendárních Levi’s® 501®.

Zdroj: se svolením Levi's

Speciálně pro tuto novou kolekci vzal Levi’s® Vintage Clothing útokem archivy a nastudoval všechny dostupné fotografie z přelomu 19. a 20. století, aby do detailů vystihl všechna specifika pracovního oděvu té doby. Přesně to, co nosili horníci, rančeři a dělníci před 150 lety, kdy Levi Strauss a Jacob Davis patentovali svoji nýtovou novinku. V kolekci Jaro/Léto 23 tak najdete speciální limitovanou a ručně číslovanou edici archivních Levi’s® 501®, které jdou postupně zpátky až do roku 1873.

Levi’s® Vintage Clothing a 150. výročí legendárních 501® džínů

Jako součást oslav 150. výročí 501® džínů představila řada Levi’s® Vintage Clothing limitovanou a ručně číslovanou edici archivních Levi’s® 501®, které mapují důležitá data v evoluci tohoto kusu oblečení. Edice začíná rokem 1922 a odpočítává se zpátky do historie po milnících 1901, 1890, až dojde konečně do počátečního roku 1873, zrození 501®.

Zdroj: se svolením Levi's

Trendem napořád

"501 se staly ikonou právě, protože zůstaly věrné tomu, kým byly od začátku. Tyhle džíny se nikdy nesnažily zalíbit trendům a módě. Naopak vždy šly ruku v ruce s potřebami zákazníků, díky kterým se dostávají stále na výsluní. 

Levi’s® Vintage Clothing

LVC se snaží věrně zachytit ducha a odkaz americké tradice pracovního oděvu. Tato řada reprodukuje střihy, látky a detaily minulých let a vytváří jejich kvalitní kopie. Zdrojem jsou vlastní Levi’s archivy a inspirací jsou zapálení pracovníci v samotném Levi’s, kteří tvoří značku už bezmála 150 let. Firemní poklady tak mohou znovu žít a dokazují, že jde opravdu o nadčasové záležitosti. 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram