Unikátní umělecké dílo Cartier v podobě náhrdelníku pro herce Timothée Chalameta

Unikátní umělecké dílo Cartier v podobě náhrdelníku pro herce Timothée Chalameta

Během slavnostní londýnské premiéry filmu Wonka, vynesl herec Timothée Chalamet jedinečný náhrdelník značky Cartier, u kterého se spolupodílel na jeho vzniku. Dokonalý skvost, který bude prezentován na významných výstavách po celém světě. 

Herce Timothée Chalameta netřeba dlouze představovat. Se svým talentem a všestranností se řadí mezi nejlepší herce své generace. Díky vytříbenému a hodně osobitému stylu se také často objevuje ve světových žebříčcích nejlépe oblékaných mužů.

foto: se svolením Cartier

Svého uměleckého ducha předvedl nyní i ve spolupráci s kreativní ředitelkou oddělení šperků a hodinek Cartier, Marie-Laure Cérède, a šperkařskými ateliéry při tvorbě jedinečného náhrdelníku, který byl inspirován tematikou spojenou s hlavní postavou snímku Wonka – cukrovinkami. Timothée Chalamet tento šperk vynesl právě během slavnostní londýnské premiéry tohoto filmu. 

„Šperky Cartier jsou již dlouhá léta mým oblíbeným doplňkem pro zvláštní příležitosti. Setkání s lidmi z tvůrčích ateliérů tak pro mě bylo opravdu hlubokým zážitkem. S Marie-Laure jsme chtěli vytvořit něco eklektického, radostné mistrovské dílo evokující cukrovou hůlku. Mladý Wonka je plný barev, ambiciózní a geniální. Náhrdelník je poctou této postavě i její vynalézavosti,“ říká ke spolupráci Timothée Chalamet.

foto: se svolením Cartier

Šperk byl Chalametovi upraven přesně na míru tak, aby dokonale přiléhal na kůži. Struktura náhrdelníku z bílého zlata je poseta otočnými drahými kameny kombinujícími onyxy, turmalíny, smaragdy a opály ve výrazných tónech sytě růžové, zářivě zelené a mléčně modré.

„Jde o více než jen šperk, je to unikátní umělecké dílo. Struktura z bílého zlata se stala naším nepopsaným plátnem a barvami zase paleta více než devíti set fantasticky barevných drahých kamenů. Ručně zasazené jeden po druhém připomínají svým efektem pointilismus. Tato vizuální senzace se proměňuje před očima a odhaluje imaginární vesmír, který je rozmarný, magický, nesmírně barevný a nabitý emocemi,“ dodává kreativní ředitelka oddělení šperků a hodinek Cartier Marie-Laure Cérède dodává.

foto: se svolením Cartier

Po uvedení na červeném koberci světové premiéry filmu Wonka, která se konala na konci listopadu v Londýně, se náhrdelník stává součástí sbírky Cartier, aby mohl být prezentován na významných výstavách po celém světě.

foto: se svolením Cartier
Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram