Vánoční strom Swarovski se vrací do Milána se svým ohromujícím třpytem

Vánoční strom Swarovski se vrací do Milána se svým ohromujícím třpytem

The Tree of Dreams, vánoční strom od značky Swarovski zdobí Galerii Viktora Emanuela II. v Miláně.

Vánoce v Miláně

Vánoce se blíží a Swarovski v tomto krásném období roku oslavuje další významný moment v historii značky. Prvním zásadním počinem této vánoční sezóny bylo přetvoření fasády newyorského hotelu The Mark ve stylu vánočních perníčků. Nyní se zraky všech obrací k italskému Milánu. V ikonické Galerii Viktora Emanuela II. totiž od začátku prosince jasně září vánoční strom Swarovski Tree of Dreams. Michele Molon, vedoucí obchodního oddělení, říká: „Velice nás těší, že Miláno bude v letošním roce znovu zdobit vánoční strom Swarovski. Toto jedinečné dílo je oslavou lásky k našemu městu i kouzla Vánoc, které jsou pro Swarovski skutečně výjimečným obdobím. Letos jsme strom nazvali „Stromem snů“ - “The Tree of Dreams”, na oslavu radosti a zázraků, které toto unikátní období roku přináší. 

Zdroj: se svolením Swarovski

 

Strom byl slavnostně rozsvícen 5. prosince za účasti široké veřejnosti, generálního ředitele Swarovski Alexise Nasarda, kreativní ředitelky Giovanny Engelbert a čestných hostů, kteří oficiálně „zažehli” světýlka.

Tree of Dreams

Vánoční strom Swarovski je jedním z nejúžasnějších symbolů letošních Vánoc. Vrací se zpět každé Vánoce již po osm let. Je významným symbolem, vzdávajícím hold krásnému městu, a zve všechny kolemjdoucí, aby se poddali vánoční atmosféře, kouzlu tohoto období i dětskému úžasu. Strom zdobí krásný dekor perníčků i ikonické vánoční motivy. V jeho větvích se skrývají tradiční symboly i záblesky klasických pohádek. Dekorace odkazují na oblíbenou kolekci ozdob Swarovski a vzdávají také hold městu Milán a jeho obyvatelům. Giovanna Engelbert dodává: „Milán je mým rodným městem, a tak jsem ho chtěla obdarovat něčím, co dokáže vzbudit stejný údiv, který jsem cítila jako dítě na procházce jeho ulicemi, rozzářenými světly vánočních dekorací. Strom Tree of Dreams není jen dalším vánočním stromem, ponouká nás, abychom objevovali zázraky spojené s tímto výjimečným obdobím roku.”  

Pojetí a detaily

Design stromu pracuje s tradičními vánočními ozdobami v křišťálovém pojetí. Díky jedinečnému výběru křišťálových ozdob stromek předurčuje nové tradice a ukazuje kolemjdoucím nenapodobitelné savoir-faire. U základny stromu jsou čtyři symboly ve stylu perníčků o výšce 2,5 metru. Jedná se o zářící hvězdu, perníčkového panáčka a hravý kolotoč. Čestné místo je vyhrazeno jednomu z nejoblíbenějších symbolů města, milánskému dómu. Všechny skulptury, které se opakují také na girlandě obtáčející se kolem stromu, jsou úžasnou přehlídkou třpytivých kamenů a prostřednictvím čiré krásy křišťálů vzdávají radostný hold vánočním svátkům. Strom samotný je dokonalou třpytivou dominantou. Je osvětlený 10 000 světýlek, větve jsou ověšeny záplavou křišťálů a ozdob, které doplňuje kolem dvou stovek zakázkových kousků. Strom Tree of Dreams se vypíná k hvězdné obloze do výšky 12 metrů.

Zdroj: se svolením Swarovski

 

Početné křišťálové vánoční ozdoby jsou inspirované kolekcí domácích dekorací Swarovski. Nechybí mezi nimi kouzelní houpací koníčci, hraví louskáčkové, zářivé hvězdy a lákavé cukrové hůlky, kteří naplňují prostor Galerie Viktora Emanuela II. kouzelným světlem. Dechberoucí scénu dotváří obří sametové mašle ve smaragdové barvě a hvězda pokrytá křišťály na vrcholu stromu. Návštěvníky, jejich přátele i rodiny strom vtahuje do světa plného zázraků. Strom Tree of Dreams, vytvořený ve spolupráci s milánskou kulturní a společenskou radou, oslavuje město Milán a jeho kulturní dědictví prostřednictvím okouzlující instalace, která v sobě spojuje kreativitu, magii a zázraky. 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram