Známé osobnosti i letos o Vánocích pomáhají: Vladimír Polívka patronem kotlíkové sbírky, Petra Němcová postavila další školu a Lucie Bílá pomáhá psům

Známé osobnosti i letos o Vánocích pomáhají: Vladimír Polívka patronem kotlíkové sbírky, Petra Němcová postavila další školu a Lucie Bílá pomáhá psům

Slovo charita pochází z latinského výrazu  "caritas" a v překladu znamená slitování či smilování. Právě v tomto období pomáhá i spoustu známých osobností v rámci různých dobročinných projektů. Mezi nimi nechybí ani herec Vladimír Polívka, který se stal tváří tolik známého červeného kotlíku. 

Armáda spásy jako každý rok spouští celosvětově známou kotlíkovou sbírku. V rámci ní mohou lidé vhozením příspěvku podpořit komunitní práci s dětmi a mládeží, rodinami, seniory a opuštěnými lidmi. Výtěžek sbírky bude využit například na vzdělávání seniorů, jejich doprovod na úřady či k lékaři, na speciální akce a pobyty pro rodiny, na pořádání klubů či táborů pro děti a mládež a také na zajištění pomoci potřebným. V letošním roce převzal patronát nad vánoční kotlíkovou sbírkou herec Vladimír Polívka. 

"Celoročně rád pomáhám jak lidem, tak zvířatům. Jsou to ale právě Vánoce, které mám spojené s tím, že bychom si měli být blíž a pomáhat si víc než obvykle, což je také důvodem, proč jsem se rád zapojil do vánoční kotlíkové sbírky," vysvětluje Vladimír Polívka, proč právě tomuto projektu propůjčil svou tvář.

Letos je sbírka organizovaná nejenom v rámci jednotlivých měst, kde můžete své příspěvky hodit přímo do červeného kotlíku, ale také online, což mnohým usnadňuje pomoct přímo z pohodlí domova. 

foto Tomáš Vlasák / se svolením Armáda Spásy ČR

Ze známých osobností se i letos do pomoci potřebným zapojilo mnoho dalších. Patří mezi ně stálice herečka Jitka Čvančarová, která v listopadu uvedla novou kolekci triček "Na dotek" charitativní organizace Debra, která pomáhá pacientům s onemocněním motýlích křídel.

"Děkuji Ti Vojtíšku, že se o Tebe můžu opřít. Ty muj chlapáku! Jsi BOREC! A já udělám všechno, všechno co jen člověk zmůže, aby vám všem motýlkům bylo alespoň o malinko líp," napsala herečka na svém instagramovém profilu k nové kolekci triček, která má švy zvenku, aby děti i dospělé s touto nemocí nijak nezranila.

foto se svolením organizace Debra

Pro čtyřnohé se letos mimo jiné rozhodla zpěvačka Lucie Bílá s krásnými československými vlčáky, se kterými nafotila stolní i nástěnný kalendář pro neziskovou organizaci Psí šance z.s., která pomáhá psům v nouzi.

„Kalendář s československými vlčáky je teprve mým druhým kalendářem v celé kariéře. Chtěla jsem se proto spojit s někým, komu tím udělám radost a komu tím zároveň pomohu, takže jsem ráda, že jsem objevila právě neziskovou organizaci Psí šance a poznala skvělé dámy, které spolek vedou. Navíc jsem nadšená, že jsem mohla po nějaké době fotit s fantastickou fotografkou Lenkou Hatašovou. Doufám, že kalendář bude mít úspěch, abychom československé vlčáky v Adamově a lidi, kteří tam o ně pečují, podpořili co nejvíce,“ říká o spolupráci se spolkem Psí šance zpěvačka Lucie Bílá.

foto Lenka Hatašová / se svolením Psí šance z.s.

A zapomenout nemůžeme ani na modelku Petru Němcovou, dlouholetou ambasadorku neziskové organizace All Hands and Hearts, která pomáhá v oblastech zničených přírodními katastrofami. Na konci listopadu zveřejnila Petra Němcová na svém instagramu video, které zachycuje stavbu nové školy původně zničené zemětřesením v Peru. Pomoc této organizace je však mnohem rozsáhlejší a modelka vybízí, aby se do ní zapojovalo čím dál více lidí. 

"Zaměřujeme se na nejvíce zapomenuté oblasti a lidi v nich. Přicházíme první a odcházíme poslední. Velká změna začíná jediným krokem, jednou pomocnou rukou, jedním darem," píše ke svému příspěvku Petra Němcová. "Někdy může být stav našeho světa zdrcující, ale když vidím, kolik jsme společně schopni s našimi inspirativními dobrovolníky, podporovateli a neuvěřitelným týmem udělat... Připomíná mi to, že můžeme vytvořit jakoukoliv změnu, když do toho dáme své srdce. S All Hands And Hearts jsme právě dokončili další školu v Ica v Peru zasaženém zemětřesením v roce 2007. Všichni na to už zapomněli," doplňuje modelka a pokračuje informací o tom, že stále pokračují v přestavbě škol po dvou ničivých zemětřesení v Nepálu z roku 2015.

foto: archiv organizace / se svolením All Hands and Hearts

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram