Ray-Ban přináší revoluci ve slunečních brýlí. Obrácenou čočku

Ray-Ban přináší revoluci ve slunečních brýlí. Obrácenou čočku

Oblíbená značka slunečních brýlí Ray-Ban přichází na trh s absolutní novinkou. Vydutou čočkou, která oproti té běžné nesměřuje ven, ale dovnitř. Tuto inovaci už firma zakomponovala do svých nejznámějších stylů slunečních brýlí, které na propagačních snímcích prezentuje slavná supermodelka Vittoria Ceretti. Ray-Ban tak s novou kolekcí Reverse znovu dokazuje, že se nebojí zkoumat neprobádané a udávat celosvětové módní trendy. 

Ikonická značka slunečních brýlí, která je známá především díky svým pilotkám a filmům Top Gun, představila novou inovativní kolekci Reverse s konkávními, tedy obrácenými čočkami. Ačkoliv se Ray-Ban rozhodl znovu definovat budoucnost v kategorií brýlí, nezapomíná přitom na svou vlastní historii a tradici. Vyduté čočky, první svého druhu, jsou tak zakomponovány do klasických, nadčasových modelů obrouček.

„mJako nejoblíbenější značka brýlí nadále využíváme sílu naší ikoničnosti a zároveň přinášíme inovace a technologie do našich nejklasičtějších stylů,“ říká Francesco Liut, marketingový ředitel EssilorLuxottica, mateřské společnosti Ray-Ban.

Zákazníci mohou celkem vybírat ze čtyř různých unisex stylů – Aviator, Wayfarer, Caravan a Boyfriend. Celá kolekce Reverse byla precizně navržená tak, aby vyhovovala každému tvaru obličeje a poskytovala celodenní pohodlí. Design navíc jemně kopíruje obrys lícní kosti, takže je tento styl lichotivý skutečně pro všechny. 

Propojení impozantního vzhledu i vysoké funkčnosti

Nová technologie provedení čočky však nabízí mnohem více než jen působivě estetické kousky. „Naše kolekce Ray-Ban Reverse je skutečnou revolucí v oboru brýlí. Konkávní estetika je umožněna novou patentovanou technologií, která do konstrukce čočky aplikuje analýzu velkých dat. Vždy zvedáme laťku tím, že znovu objevujeme, co může péče o oči a brýle udělat pro spotřebitele,“ komentuje Federico Buffa, R&D Product Style Licensing Director v EssilorLuxottica. 

Díky průlomového digitálního procesu je přední i zadní část čočky kalibrována v dokonalé synergii. Uživatelé slunečních brýlí si tak mohou vychutnat zcela ostré a přesné vidění těch nejvyšších optických standardů. Pro ještě lepší vizuální zážitek jsou skla obohaceny o speciální antireflexní úpravu, která snižuje odrazy až o 70 %. 

Celá kolekce je navíc vyrobena z vysoce udržitelných materiálů. Začleněním bionylonových čoček a rámu z bioacetátu s vysokým obsahem uhlíku na biologické bázi Ray-Ban nově definuje, co to znamená inovovat. Firma při návrhu a zhotovení pečlivě zvažuje každý detail, od designu až po výběr materiálu, což vede k bezkonkurenční kvalitě a minimalizaci dopadu na životní prostředí. 

Ray-Ban Reverse Collection bude možné zakoupit ve všech Ray-Ban Storech, například v optice Easy Optic Prague, již od poloviny června. Ceny modelů začínají na 4 100 Kč.

RAY-BAN REVERSE AVIATOR SUN 0RBR0101S 

Obsah obrázku doplňky, brýle, sluneční brýle, ochranné brýle

Popis byl vytvořen automatickyPůvodně navržený v roce 1937 pro americké piloty, Aviator je nyní jedním z nejikoničtějších modelů slunečních brýlí na světě. Vyznačuje se klasickou rovnou horní lištou a v dispozici bude jak ve zlaté a stříbrné barvě s klasickými čočkami, tak také v různých jiných stylech využívajících například černé kovové rámy a tónované čočky.

 

RAY-BAN REVERSE WAYFARER SUN 0RBR0502S 

Obsah obrázku brýle, doplňky, sluneční brýle, ochranné brýle

Popis byl vytvořen automatickyWayfarer symbolizuje nespoutanost a rebélii, je spojován především s rockovou revolucí 60. let a hip-hopovou kulturou 90. let. Nezaměnitelný čtvercový tvar je tentokrát doplněn o rámy a čočky v různých barevných provedeních, od grafitové přes tmavě modrou až po hnědou a oranžovou.

 

RAY-BAN REVERSE CARAVAN SUN 0RBR0102S 

Obsah obrázku brýle, doplňky, sluneční brýle, ochranné brýle

Popis byl vytvořen automatickyRoku 1957 byl představen další typ, Caravan, jakožto model odvozený od původního stylu Aviator. Tento sportovnější tvar je nyní akcentovaný jemnou křivkou nové reverzní čočky. Na výběr jsou kromě zlatých a stříbrných barev také pestřejší kombinace, jako je rose gold s tónovanými skly. 

 

RAY-BAN REVERSE BOYFRIEND SUN 0RBR0501S 

Obsah obrázku brýle, doplňky, sluneční brýle, ochranné brýle

Popis byl vytvořen automatickyPoslední, více ležérnější Boyfriend, má uvolněnou siluetu, která vyvažuje lehce zakřivený obdélníkový rám s elegantně plochou horní částí. Také v tomto případě jsou nové konkávní kousky doplněné kromě standardních stylů o řadu průhledných barevných provedení.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram