Rozhovor s českou módní návrhářkou Petrou Brzkovou

Rozhovor s českou módní návrhářkou Petrou Brzkovou

Petra tvoří především dámskou módu, kde se snaží zdůraznit přitažlivost ženského těla

Co byste o sobě našim čtenářům řekla?
Jsem Petra Brzková, pocházím z malého jihočeského městečka Milevska. Miluju módu a celý ten svět kolem a mám to štěstí, že je to mým koníčkem i prací a pomalu pracuji na splnění si svého snu.

Co vás vedlo právě k návrhářství a jaké byly Vaše začátky?
U mě to bylo asi dané odjakživa, už jako dítě mě to k umění a krásným šatům táhlo, pak jsem si i v tomto oboru zvolila střední a vysokou školu a nikdy mě vůbec nenapadlo, že bych mohla dělat něco jiného. Není to samozřejmě úplně jednoduché, začínala jsem u kamarádek, které o mě řekly zase svým kamarádkám a tím jsem pomalu už při škole rozjela svou práci. Mám štěstí na své blízké, rodinu, přátele a především partnera, kteří mi moc fandí a podporují mě, musím přiznat, že bez nich bych se tomu nemohla věnovat naplno.

Čemu se v současné době věnujete?
Momentálně mám za sebou nafocení nové kolekce s  výborným fotografem Tomášem Valentou a blíže spolupracuji s agenturou Verona, se kterou chystáme oficiální otevření mého  showroomu, který je součástí salonu La Pausa v Českých Budějovicích.

Na základě jakého kritéria volíte použité materiály?
Chci, aby moje modely byly z kvalitních materiálů, tak si je všechny kupuju ráda sama, není nad to si látku pořádně „osahat“, zjistit jak se chová, jestli se třeba příliš nemačká, nekouše  atd. Ráda používám krásné luxusní krajky a neokoukané materiály, které se shání někdy docela složitě, tak si je i často dovážím z dovolených a nutím i své přátele, aby mi ze svých cest vždy něco dovezli. Takže v první řadě je mým kritériem design, celkový vzhled a pak praktičnost, aby materiál něco vydržel a dal se udržovat.

Jak se díváte na konkurenci, nemáte někdy pocit, že Vaši práci někdo kopíruje?
Pocit, že by mne někdo kopíroval, určitě nemám, už jen proto, že si nemyslím, že by moje práce byla nějak veřejně známá a na očích. Samozřejmě se stává, že vytvořím něco, co potom vidím i u jiných návrhářů, ale to je podle mě přirozené, všichni jsme ovlivňováni stejnou společností, vycházíme ze stejných trendů, řešíme stejné problémy, tak je logické, že jsou naše vývoje a nápady občas podobné.  Celkově beru konkurenci jako výbornou motivaci.

Kde stále berete inspiraci?
Všude kolem sebe. Někdy mě inspiruje samotný materiál, tak je postup opačný a to od krásného materiálu k návrhu, také samozřejmě sleduju zahraniční weby a někdy mě inspiruje konkrétní zákaznice.

Je možné Vaše modely běžně zakoupit? Popřípadě si je nechat zhotovit?
Samozřejmě to možné je, přehlídkové modely jsou k vyzkoušení a zakoupení v showroomu v Českých Budějovicích nebo k dostání na mém webu a facebookových stránkách. Osobní schůzku a zakázkový model si pak můžete domluvit na emailu.

Co obdivujete na domácí/světové módní scéně?
Myslím si, že už je u nás hodně opravdu talentovaných návrhářů, jejichž nabídka je hodně zajímavá, kvalitní a srovnatelná se světovou módou. Obdivuju třeba Ivanu Mentlovou, nadchla mě nová kolekce Pavla Brejchy a moc se mi líbí i styl nové kolekce Lukáše Macháčka.

Chtěla byste spolupracovat s některým z našich či zahraničních návrhářů?
Určitě ano, vůbec bych se nebránila spolupráci s nějakým šikovným designérem šperků nebo kožených doplňků. Moc bych také uvítala spolupráci s již zmiňovanou Ivanou Mentlovou. Když popustím uzdu fantazii a zabloudím do říše snů, tak navštívit dílnu Elie Saab, Blumarine nebo spolupráce s Victorií Beckham nebo stylistkou Patriciou Field by bylo neuvěřitelným zážitkem a zkušeností.

Co nového připravujete, chystáte? Na co se můžeme těšit?
Momentálně chystám kolekci plavek a chci také zkusit zabrousit do světa pánské módy. Obecně bych se chtěla více vzdělat v oboru, nabrat nové zkušenosti a znalosti.

 

Zdroj: Petra Brzková a moda.cz

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram