Rozkvetlá kolekce Valentino s Naomi Campbell dohnala k slzám megastar Celine Dion

Rozkvetlá kolekce Valentino s Naomi Campbell dohnala k slzám megastar Celine Dion

Jarní sezónu na Haute Couture Fashion Weeku 2019 v Paříži zahájila značka Valentino v čele s návrhářem Pierpaolo Piccioli. Krásný design dohnal k slzám i zpěvačku Celine Dion.

Krása žen tmavé pleti

Byl to začátek něčeho krásného. Hlavní návrhář Pierpaolo Piccioli vytvořil za pomoci ostatních návrhářů - Rafa Simonse, Clare Waight Keller, Giambattisty Valli, Christiana Louboutina a samotného Valentina Garavaniho ikonickou kolekci inspirovanou jedinečnou fotografií fotografa Cecila Beatona, který v roce 1948 zachytil fotograficky skupinu dívek, oblékajících se do šatů od Charlese Jamesona. Jak sám po přehlídce uvedl, celou kolekcí jej provázela myšlenka, jak by v šatech vypadaly modelky černé pleti. Proto i pro předvádění kolekce zvolil návrhář převážně modelky tmavé pleti.

Dojemné překvapení v podobě nejžádanější topmodelky světa

Celý koncept dojal i zpěvačku Celine Dion, která Picciolimu po přehlídce se slzami v očích gratulovala se slovy: „Vrátil si ženám jejich krásu". Hlavním hřebem přehlídky byla přítomnost britské topmodelky Naomi Campbell. Ta přišla jako poslední předvádějící modelka v černých průsvitných šatech s objemem tvořícími rukávy a vrstvenou sukní. Tato britská supermodelka je stále jednou z nejfrekventovaněji vyhledávaných modelek na světě. Naposledy jste ji mohli vidět například před měsícem v kolekci Miu Miu nebo kooperativně vytvořené kolekci Moschina a H&M. Spontánní aplaus publika v Paříži, když se Campbell objevila na scéně, dokládá to, že modelka byla příjemným překvapení už tak uchvacující přehlídky. 

Tak vypadal středověk v Itálii

Letošní jarní kolekce Valentina byla opět zasazena do květovaných vzorů. Návrhář však vytvářel květované obrysy i v látce, jak je však pro značku typické. Valentino a návrháři, kteří pro značku pracují nebo s ní spolupracují, typicky používají techniku zpracování látky zvanou bulletin. Dalším typickým znakem této přehlídky byl kromě používání květovaných vzorů také důraz na užití textilu v každém směru. Několik z modelů bylo propojeno s textilní koňskou hřívou, vytvořenou z vrstvené látky. Dále také většina plesových šatů byla doplněna o vestu s vrstvenými rameny a dlouhou vlečkou. Inspirace pro návrháře pro tyto modely přišla údajně z dob středověku v Itálii.

Rozkvetlá krása žen

Kompletní obraz rozkvetlé ženské krásy, která bezesporu vrcholí právě jarním obdobím, kdy dámské outfity shazují přebytečné vrstvy teplého izolačního materiálu, a tak samy o sobě rozkvétají jako jarní zahrádky, dotvořil návrhář i make-upem modelek. Část z nich měla kolem očí rozmístěnou imitaci okvětních lístků. Další měly zase kolem očí a na lících světlý kovový lesklý make-up utvořený ze stínů, díky němuž vypadaly jako nadpozemské bytosti v nadpozemských šatech.

Nemůžeme vytvořit nové barvy, ale můžeme je kombinovat

Rozkvetlá krása tedy opravdu přišla v podobě značky Valentino na přehlídkové molo pařížského týdne módy. Návrhář Pierpaolo Piccioli tak sám dokázal, že květinová móda ještě pořád není fádní ani nudná a dá se s ní efektivně pracovat a vytvořit něco, co rozpláče i světovou megastar. „Nemůžeme vytvořit nové barvy, ale můžeme vytvářet nekonečně mnoho úžasných barevných kombinací, " řekl návrhář v rozhovoru pro Vogue.

Vogue.com; Harpersbazaar.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram