Sám Roman říká, že foťák není důležitý, jsou to oči fotografa

Sám Roman říká, že foťák není důležitý, jsou to oči fotografa

Před lety překvapil neobvyklým pojetím kalendáře, který vznikal na Kubě. Modelkou byla Andrea Verešová a spojení Sluka  -Verešová - Havana to byl jasně ohromující úspěch

Jeho fotografie jsou různých žánrů, ale typické pro Romana je, že vždy jsou fotky glamour ,jsou to vlastně výtvarné obrazy. Klidně lze jakoukoliv fotku použít jako obraz do interiéru.

Narodil se v roce 1970, na profesní dráhu se vydal v roce 1997. Fotí módu, reklamu a celebrity.

Začínal s tvrdou erotikou, například známé fotky Pergnerové, a možná právě proto se naučil fotit ženy tak, aby byly opravdu sexy. Sám Roman říká, že foťák není důležitý, jsou to oči fotografa, jeho fantazie a výtvarné cítění.

Před lety překvapil neobvyklým pojetím kalendáře, který vznikal na Kubě. Modelkou byla Andrea Verešová a spojení Sluka  - Verešová - Havana to byl jasně ohromující úspěch.


„Jak se ti Romane líbilo na Kubě?“
„Úžasný, jedním slovem mě Kuba očarovala. Nádherná koloniální architektura, velmi pozitivní lidé a v neposlední řadě – když přiletíte do Havany a vyjdete z haly ven ta šokující vůně květu. Nakonec jsem kouzlu Latinské Ameriky podlehl natolik, že jsem si postavil dům v Mexiku, kde jsem vytvořil pár opravdu zdařilých sérií. Pokud budeš mít, zájem podívej se na moje videa z Mexika na www.sluka-photo.com

„A není Mexiko trochu nebezpečné“
„ No to je, je tam mnoho žraloků, a co je ještě horší, je ta mrcha mořský krokodýl, který tě stáhne do hloubky a schová si tě do skladu na horší časy. Ne, teď beze srandy, představa Evropanů o Mexiku je jen kusá, podívej se jen na mapu jaká je to rozloha. Je zde mnoho států, různé národnosti, různé kultury. Tam, kde žiji já, je absolutně bezpečno, chodívám s kamerou v noci sám bez rizika. Ale je pravda, že některé mexické státy jsou nebezpečné, zejména u hranic s USA, kde řádí drogové kartely.

Mezi nejkouzelnější místa Mexika patří oblasti obývané Indiány. Jsou pohodoví a udržují své zvyky a fiesty. Jednou z nejhezčích je Las fiestas de los muertos, což jsou naše dušičky.Tyto svátky jsou ale veselé, pozůstalí se radují u hrobů a nosí zesnulým jídla, která jedli rádi za života.

Mexiko je země, která opravdu překvapí. Kromě historie a památek je obrovský rozvoj ve stavebnictví, moc se mi líbí letiště, kterých je bezpočet a vynikají úžasnou architekturou. Prostě v Mexiku mi nikdy nedojde inspirace.“