Šaty s duší, které pomáhají, to je druhý charitativní bazárek, který organizuje Lilia Khousnoutdinova pro svůj Nadační fond Propolis33

Šaty s duší, které pomáhají, to je druhý charitativní bazárek, který organizuje Lilia Khousnoutdinova pro svůj Nadační fond Propolis33

Znáte lepší čas provětrat vaši skříň než ten podzimní? Vyberte hezké kousky a darujte je na charitativní bazárek NF Propolis33, který již po druhé organizuje Lilia Khousnoutdinova. Chybět nebudou ani známé tváře a dobrá nálada. Vybranými kousky ze svého šatníku přispěly například Taťána Kuchařová či Bára Nesvadbová.

Bazárek proběhne 31.10.2023 od 10 hod ve Vnitroblocku v pražských Holešovicích a pozornost si zaslouží nejenom díky tomu, že tento prostor na pár hodin ovládne móda, něco dobrého k zakousnutí i velmi příjemná atmosféra. Své kousky sem totiž přinesou i známé osobnosti jako například Taťána Kuchařová, Lilia Khousnoutdinova, Bára Nesvadbová nebo Francesca Kolowrat a stejně jako si vy můžete koupit něco od nich, ony si můžou naopak koupit něco z vaší skříně.

 A jak to tedy celé funguje?

Projděte svou skříň, vyberte kousky, které už nenosíte, jsou zachovalé, nepoškozené a vyprané, aby je někdo další ještě mohl hezky vynosit a až do 25.10.2023 je můžete přinést do obchůdku Ecstatic.cz (Tusarova 1384/25, Praha 7). Týká se to dámského, pánského i dětského oblečení. Neprodané věci organizátoři rozdělí a odvezou do obchůdku Nadační fond Be Charity a spřátelených azylových domů.

Komu poputuje výtěžek bazárku

Jedna z nejdůležitější věcí v životě (dost možná vůbec nejdůležitější) je, nebýt na nic sami. Patrné je to hlavně v těžkých chvílích, kdy to, jestli máme někoho nablízku, nebo musíme všemu čelit na vlastní pěst, je obzvlášť citelný rozdíl. Mít na koho se obrátit, když potřebujeme pomoc. Mít s kým sdílet, když jsme zavaleni svými pocity, se kterými si neumíme poradit. Mít někoho, kdo nás nesoudí, ale je připraven být s námi, ať už budeme prožívat cokoliv. To vše rozhoduje o tom, jak se nám složitou situací podaří projít a jak moc velké rány to v nás zanechá.

V rámci druhého charitativního bazárku NF Propolis33 podporuje tři počiny, a to  Perinatální hospic Dítě v srdci, který pomáhá rodinám po ztrátě miminka, dále  Nadační fond VRBA, který podporuje ovdovělé muže a ženy a jejich děti a do třetice příspěvek na péči porodní asistentky pro ženy v hmotné nouzi, za kterým stojí právě NF Propolis33. Protože ve všech těchto životních okamžicích (ztráta miminka, ztráta partnera, porod) je klíčové mít vedle sebe někoho, kdo nás chápe, rozumí tomu, co se děje, a podá pomocnou ruku, když je třeba.

 „Když na nás leze podzim, je velmi snadné připadnout na myšlenku, že jsme v tom každý sám. Tma, zima a nikdo nablízku. Přijďte k nám. Na charitativním bazárku nebudete sami. Jsme tu s vámi. Přijďte si popovídat, společně se zasmát, vybrat si něco hezkého na sebe, dát si něco dobrého. Umíme i obejmout,“ vzkazuje s úsměvem organizátorka Lilia Khousnoutdinova.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram