Savage Beauty nejúspěšnější výstavou

Savage Beauty nejúspěšnější výstavou

Výstava tvorby Alexandera McQueena s názvem Savage Beauty se stala nejúspěšnější výstavou v historii Metropolitního muzea umění.

Metropolitan Museum of Art spustilo v roce 2011 novou výstavu s názvem Savage Beauty zaměřenou na tvorbu návrháře Alexandera McQueena. Alexander McQueen patřil k nejlepším britským návrhářům, zemřel v únoru 2010. Muzeum mělo správné tušení, výstava byla pro fanoušky módy mimořádně přitažlivá. Za své čtyři roky v muzeu se stala jeho nejúspěšnějším počinem. Zajít na ni ale v New Yorku už nestihnete, výstava byla dočasná a v Metropolitan Museum of Art jste si ji naposledy mohli prohlédnout na začátku srpna. Nemusíte však zoufat, modely se přesunuly do londýnského muzea Victoria & Albert, kam to máte blíže.

V období od května 2011, kdy byla výstava odstartována, do srpna 2015 na ni v New Yorku zavítalo 661 509 návštěvníků. Takové číslo z ní dělá nejpopulárnější exhibici tohoto muzea. V Londýně, kde se výstava momentálně nachází, Savage Beauty sklízí stejný úspěch. ,,Londýn je místo, kde jsem vyrostl. Je to místo mého srdce a místo, kde dostávám inspiraci," prohlásil jednou o svém rodném městě sám McQueen. S přesunem exhibice Savage Beauty se tak Alexander McQueen vrátil domů.

Savage Beauty je důkazem toho, že Alexander McQueen a jeho geniální tvorba přitahují pozornost i několik let po jeho smrti. My si zase můžeme připomenout, jak úchvatný návrhář McQueen byl a jak nám v módním průmyslu jeho nenahraditelný styl schází.

Foto: adorngirl.com, visual-therapy.com, yalebooksblog.co.uk, iconolo.gy

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram