Smetanové obepnuté krajky v jarní svatební kolekci Monique Lhuillier 2017

Smetanové obepnuté krajky v jarní svatební kolekci Monique Lhuillier 2017

Stejně jako Elie Saab, Carolina Herrera i Christian Siriano, také Monique Lhuillier míří se svou svatební kolekcí 2017 zpátky k tradici.

"Má kolekce stojí na formálnosti a nadčasovosti stejně jako svatba. Když jsem se vdávala já, chtěla jsem vyčnívat a obléknout si něco, co mi přišlo adekvátní k dané příležitosti. Neřešila jsem, jestli je to zrovna módní volba a jde ruku v ruce s trendy," uvedla před zahájením přehlídky návrhářka Monique Lhuillier.

Zatímco některé z jejích předešlých svatebních kolekcí byly více trendy a sexy, v sezóně 2017 se všichni návrháři shodují na návratu k tradiční svatební siluetě a pohádkovým návrhům, o nichž si konec konců stejně většina nevěst potají sní. I na tradiční poměry však Lhuillier zůstala poměrně jedinečná a odvážná. Uvedla několik modelů s volánovou sukní, vysokým rozparkem vepředu a přidala i nádech vintage svatby, když jedny šaty doplnila průhlednými krajkovanými rukavičkami. 

Byť se sama návrhářka hlásila primárně k tradičnímu provedení, na nás zapůsobily její obtažené siluety ve smetanově zbarvené krajce. Dlouhé krajkované rukávy a véčkový výstřih prostě zanechaly dojem. Stejně tak si návrhářka trochu odporuje s myšlenkou tradičních šatů, když více modelů ušila z tónů světle béžové, smetanové a café latté. Uzavřeli bychom to tedy spíše tím, že jarní kolekce Monique Lhuillier vyhoví nevěstám s tradiční představou o šatech i těm, které chtějí vybočovat. 

vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram