Snižte cholesterol pomocí čokolády! Skutečně to jde!

Snižte cholesterol pomocí čokolády! Skutečně to jde!

Jen málokterá žena nemiluje čokoládu

Může se to zdát jako sen, protože jen málokterá žena nemiluje čokoládu. Tato dieta ovšem nepatří do šuplíku šílených „monodiet“, při kterých trápíte tělo pouze jedinou potravinou, účinnost čokoládové diety a její příznivý vliv na naše zdraví jsou skutečně prokázány. Ovšem pozor, tento dietní plán rozhodně nepovoluje cpát se čokoládou hlava nehlava.

Mayové používali čokoládu jako lék
Čokoláda dokáže snížit hodnotu ženám dobře známého BMI (Body mass indexu), urychlit metabolismus, snížit hladinu cholesterolu, obsahuje antioxidanty, chrání tělo před civilizačními chorobami. Staří Mayové ji používali k léčbě horeček, křečí a infekce. V 17. století pochoutka sloužila jako čistič krve a dokonce i proti bolesti při porodu. Zapomeňte ovšem na mléčnou, bílou, s ořechy a s dalšími přidanými složkami. Řeč je pouze o kvalitní vysokoprocentní hořké čokoládě. Ani tu však nemůžete konzumovat neomezeně. Dietní plán čokoládové diety je celkem přísný.

Jídelníček z těstovin a popcornu
Jídelníček se skládá ze tří hlavních jídel a tří svačin. Základem je ovoce, zelenina, těstoviny a popcorn. Snídaně: čerstvé ovoce, může být i s odtučněným mlékem. Dopolední svačina: ovoce nebo popcorn „jen tak do dlaně“. Oběd: těstovinový zeleninový salát nebo těstoviny s netučnou omáčkou. Odpolední svačina: smoothie s odtučněným mlékem nebo opět popcorn „jen tak do dlaně“. Večeře: celozrnné těstoviny s rajčatovou omáčkou a česnekem nebo jinou netučnou omáčkou. Večerní svačina: popcorn nebo 30 g hořké čokolády.

Mezi naopak zakázané potraviny patří červené maso, ostatní sladkosti kromě hořké čokolády, smažená jídla a alkohol. Inspirujte se! Dlouhodobě však ani tato dieta není ideální, je příliš jednostranná. Můžete se jí ale inspirovat. Každý den snězte pět až šest menších porcí jídla, zařaďte do svého jídelníčku dostatek ovoce a zeleniny, nezapomínejte ani na bílkoviny. Za odměnu si můžete dopřát třetinu z celé kvalitní čokolády. Další odměnou vám pak bude úbytek váhy, a to až 1 kilo za týden. A kdo ví, možná se Vám časem i čokoláda přejí a nebudete ji chtít aspoň na čas ani vidět.

 

Zdroj obrázků: fotolia.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram