Stylový design koupelen

Stylový design koupelen

Koupelny už nejsou jen místem, kde se chodíme pouze umýt

Moderní koupelny potřebují dostatek prostoru
V panelovém domě si samozřejmě nemůžete nijak vyskakovat s požadavkem na velkou koupelnu a musíte se prostoru pouze přizpůsobit. Vybrat můžete jen jedno, buď vanu nebo sprchový kout, ale rozhodně ne obojí. To si můžete zvolit pouze ve vlastním domě či moderním nadměrném bytě. Pokud jste někde u návrhu na to, jak by měl vypadat vnitřek vašeho vysněného domu, máte jedinečnou šanci na vybudování prostorné koupelny. Nezapomeňte, že koupelna by měla mít alespoň jedno okno. Aby byla moderní a plnila stoprocentně účel, využijte poradenství designérů, kteří mají dostatek nápadů a poradí si s prostorem lépe než vy. Pomohou vám vybudovat si doma vlastní lázně, ze kterých se vám nebude už chtít odejít.

Co patří do moderní koupelny
Rozhodně se všechno odvíjí od peněz, ale na druhou stranu, nemusíte všechno pořizovat v nadstandardu, ale nevyplatí se kupovat levné věci. Zvolte raději zlatý střed, protože např. armatury ani obklady musí vydržet hodně dlouho. V koupelně snů nesmí chybět ani vana ani sprchový kout, velké zrcadlo, umyvadla, věšáky, dostatek odkládacích ploch i úložných prostor a další doplňky.

Obklady a dlažba
Využijte návštěvy koupelnových center, kde vám mnohdy i zdarma udělají vstupní projekt. Pak už jen stačí sladit barvy a vybrat materiál.

Vana
Může být rohová nebo podélná a pokud máte opravdu hodně místa tak i volně stojící v prostoru. Moderní a zároveň luxusní jsou vany hydromasážní. Moderní vany nemusí být jen plastové, ale mohou být např. skleněné. Taky nemusí být nutně jenom bílé, trendy jsou vany černé, šedé, vínové apod. I tvarů je spousty, od čtvercových, obdélníkových, přes kulaté nebo nepravidelně tvarované atd. Hlavně se na úkor prostoru vany nevzdávejte, kde byste potom prováděli ten vytoužený relax.

Sprchový kout
Hodně lidí se nejraději sprchuje, i když ale vana, je vana. Moderní designéři vytvářejí sprchové kouty v nejrůznějším provedení, dokonce i pro dva lidi najednou. Pokud nemáte hydromasážní vanu, určitě si pořiďte masážní sprchový kout nebo alespoň jeho levnější variantu, kterou je masážní panel. V takovém luxusním sprchovém koutu nesmí chybět poličky, sedátko, zrcadlo, rádio apod. Zástěna může být z matného či průzračného skla, které už dnes je i samočisticí. Opět existují i různá barevná provedení, která jsou jiná v použitém materiálu. Mezi luxus se řadí např. chromový rám. Bílý plastový patří k levnějším variantám.

Umývadlo
Nejen jedno, ale raději dvě, abyste nemuseli v koupelně dlouho čekat až se jedno uvolní. Může být zasazeno do koupelnové desky či přímo do koupelnového nábytku. Moderní jsou umývadla posazená jako mísa na desce nebo úplně do ní ponořená. Mohou být hranatá, kulatá, oválná apod. Ke každému umývadlu patří i zajímavá vodovodní baterie. Jednak jsou chromové stříbrné či zlaté, ale i keramické bílé. Mohou mít nejrůznější tvary od úzkých stojánkových až po široké ploché a masivní baterie. Luxusní jsou bezdotykové.

Nábytek
Pokud máte dostatek prostoru, pořiďte si koupelnový nábytek, ale jen pod umývadla. Moderní je totiž, mát koupelnu vzdušnou a ne ucpanou nábytkem. Pořiďte si buď dřevěný nebo se super lesklým povrchem. Volte naprosto jednoduché, prostorné skřínky.

Toaleta
Nemusí nutně být součástí koupelny, ale je to dnes moderní. Z důvodu ušetření místa i ze vzhledových důvodů je vhodné zabudovat závěsnou toaletu. Dokonce si můžete zvolit jak netradiční tvar, tak i netradiční barevné provedení.

Koupelnové doplňky
Velká zrcadla nad umývadlem, různé poličky i vytvarované ve zdi, odpadkový koš, topné těleso, které je zároveň i jako sušák ručníků či osušek, květiny, svíčky, nádoby na hygienické i toaletní potřeby apod. Pamatujte na to, že správně zvolenými doplňky můžete zdůraznit dokonalý design moderní koupelny a mnohé i vylepšit. Slaďte je tedy barevně s koupelnou nebo jimi vytvořte zajímavý kontrast.

Ať už si vytvoříte jakýkoliv módní styl koupelny, myslete na to, aby vám sloužila a našli jste v ní pocit uspokojení. Jen taková koupelna vás příjemně naladí.

 

Zdroj fotografií: Quotecity.com, Imeges.scrippsweb.com, Homeportfolio.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram