Svatební kolekce Alberta Ferretti Forever 2016 přináší bohémský nádech

Svatební kolekce Alberta Ferretti Forever 2016 přináší bohémský nádech

Svatební kolekce populární návrhářky Alberta Ferretti odkrývá nový pohled na svatební módu. Bohémské modely s dlouhými vlečkami perfektně zapadají do prostor opuštěného paláce.

Alberta Ferretti ve své kolekci svatebních odelů 2016 ukazuje italský pohled na nevěstu. Návrhářka se zbytečně nedojímá nad opulentními sukněmi, korzetovými vršky ani jinými typicky konvenčními prvky svatebních šatů. Její nevěsty mají šmrnc, květiny ve vlasech, dlouhé závoje a rozevláté šaty. 

Návrhářčino řešení svatebních šatů je pečlivě propracované. Krásně to vidíme na vrchních dílech - některé jsou z krajkovaného korzetu, a ještě navíc překryté řasenou látkou, která je použitá i na sukni. Přestože při pozorném prozkoumání modelů vidíme velký kus práce, který na nich byl třeba odvést, první pohled hovoří jasně. Bohémský look, splývavá sukně až na zem, uvolněný střih. A pokud v kolekci Alberty něco nenajdeme, pak je to stereotyp.  

Pro prezentaci své svatební kolekce pro rok 2016 si designérka vybrala opuštěný italský palác. Nevěsty se procházely po francouzském parku, chátrajícím kamenném mostě i ve vyklizených místnostech paláce. Dojem na nás kolekce udělala veliký!

A na Vás?

Intro k nové kolekci svatebních šatů můžete zhlédnout na následujícím videu.