Svoji manikúru a šaty musíte letos dokonale sladit: vzory ze šatů si musíte namalovat na své nehty!

Svoji manikúru a šaty musíte letos dokonale sladit: vzory ze šatů si musíte namalovat na své nehty!

Svoji manikúru letos musíte přizpůsobit svému outfitu. 

Dokonalá manikúra dnes patří k samozřejmosti. Musím přiznat, že já sama jsem velkým odpůrcem nalepovaných nehtů, jaké nabízí vietnamské salóny. Nehty jsou příliš masivní a nehezké, jemnost ruky a prstů se ztratí. Preferuji staré dobré lakování vlastních nehtů, případně použití nalepovací techniky Minx, kdy se na nehty lepí jemné nálepky. Avšak pokud chcete mít nehty ve stejném designu jako své oblečení, i tak vám nezbude nic jiného, než si nehty namalovat po starém.

Pokud máte čas běhat několikrát do týdne do nehtového studia, kde zvládnou i speciální malování nehtů, svěřte se do rukou profesionálů. Levnější a zábavnější však je zkusit si nehty dozdobit po svém sama, případně s pomocí kamarádky. Jak začít? Nejdříve si nakreslete, jaký vzor budete na nehty aplikovat. Můžete si nakreslit velké nehty nebo pro začátek jeden nehet a začít malovat. Postačí vám sada barevných pastelek a čtvrtka papíru nebo tvrdšího výkresu. Můžete také na papír obkreslit svoji dlaň, naznačit nehty a pak je začít zdobit. Někdy může být podchycení vzoru oblečení snadné, někdy složitější. Určitě vyzkoušejte několik variant, možná že druhý, třetí nebo čtvrtý pokus bude zdařilejší. Papír vám umožní vyzkoušet variant dle libosti bez toho, abyste si ničily nehty. Když vyberete správný vzor, je čas vyrazit do parfumérie. Je totiž pravděpodobné, že všechny odstíny laku, které budete potřebovat doma mít nebudete. Optimální je vzít si sebou šaty, nebo alespoň jejich barevně věrně vytištěnou fotografii. Je důležité trefit se přesně do odstínu. Nezapomeňte, že pod barevné laky je optimální nanést vrstvu ochranného laku. Ten nehty zpevní, posilní a ochrání před zežloutnutím, které mohou uzpůsobit především tmavší barevné laky na nehty. Podkladové ochranné laky často obsahují také vitamíny, užitečné pro vaše nehty: například vitamín E nebo posilňující vápník.

V tvorbě vám pomohou také šablony, které si můžete vytvořit ze samolepící pevnější fólie, nebo také z lepící pásky, i když s ní pracujte skutečně jenom v nouzi. Optimální je vytvořit si šablonu pro každý váš nehet. Pro každý náhled dolaďte správnou velikost šablony a potom si jich připravte pro každý nehet několik. Roztřiďte si je například do popsaných obálek. Pak můžete jednotlivé šablony začít používat a dále stříhat dle potřeb pro ten který vzor, například stříhat obloučky apod. Avšak mnohé vzory se musí kreslit bez šablon od ruky. Jak na to pěkně popořádku Vyberte si šaty, ke kterým budete tvořit vzor na své nehty. Na čtvrtku papíru, optimálně na výkres, obkreslete svoji dlaň a namalujte nehty. Pak začněte pastelkami tvořit. Své pokusy můžete tvořit vždy na jiný prst. Vyberte si nejlepší vzor ke zvolenému oblečení. Udělejte domácí inventuru laků. Pro to, co vám chybí, vyrazte do parfumerie. Nezapomeňte koupit a na nehty si ještě před kreativní tvorbou nanést ochranný podkladový lak. Po jeho vyschnutí aplikujte na nehty další barevné vrstvy podle nakresleného vzoru. Pomoci si můžete nalepovací fólií, nebo také pevnější lepící páskou, pomocí které si nastříháte malé šablony. Co dělat když...? Jak si namalovat nehty na pravé ruce, když jsem pravák? Popros kamarádku, přítele, nebo někoho doma. Variantou ale je také to, že si nehty vzorem nastyluješ jen na levé ruce a na pravé si nehty namaluješ jen jednou z barev vzoru. Bez zdobení to zvládneš. Co když je vzor příliš komplikovaný? Někdy obsahují šaty příliš mnoho vzorů To je výzva pro kreslíře. Co tak na každý nehet vybrat jiný vzor? Co když jsou šaty složeny jen z velkých barevných ploch? Můžeš si každý nehet namalovat bez vzoru jednou z barev vzorů na šatech. Případně, pokud jich není tolik, co tvých prstů na jedné ruce, barvy zopakuj.

 

Zdroj obrázků: Missladyfinger.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram