Symbol kultovních tenisek udává značka VANS

Symbol kultovních tenisek udává značka VANS

Určitě si mnozí z vás vzpomenou na ikonický model tenisek Vans Old Skool, který se stal symbolem kultovní značky. Letos se představí znovu a rovnou ve třech barevných kombinacích.

foto: Ivan Kašša, se svolením VANS

Nejenom oslava kultovních tenisek, ale také oslava tří českých kreativců, kteří se na teniskách vyřádili. Violončelistka Tereza Vodička Kovalová, fotograf Ivan Kaššu a influencer Lukáš Zachar společně představili variabilitu a všestrannost této siluety.

True White, Black a Navy Blue ocení skejťáci i módní ikony, stejně jako mnozí další. Old Skool si od svého vzniku v roce 1977 našel svou cestu k lidem ze všech koutů světa a odvětví.
Model Old Skool byl první teniskou, která se na trhu objevila s „klasickým“ Vans Sidestripem, tedy pruhem na boku. Tenisky debutovaly v roce 1977 s názvem „Style 36“, v nízké variantě s koženými části a již zmíněným ikonickým “pruhem”,  který vznikl nahodilou kresbou od zakladatele Vans - Paula Van Dorena. Old Skool byl vždy populární mezi akčními sportovci, ale dnes se všestranná teniska hodí kamkoli - a vynikne všude - jako symbol mladistvého ducha a osobitého stylu. Tento nejdemokratičtější model značky Vans i dodnes slouží jako prostředek pro kreativní sebevyjádření.

Tereza Vodička Kovalová pro VANS / foto: Ivan Kašša, se svolením VANS

Ivan Kašša pro VANS / foto: Ivan Kašša, se svolením VANS

Lukáš Zachara pro VANS / foto: Ivan Kašša, se svolením VANS

Tereza Vodička Kovalová pro VANS / foto: Ivan Kašša, se svolením VANS

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram