Tereza Otahalíková: Fashion illustration

Tereza Otahalíková: Fashion illustration

V pondělí odstartuje na Senovážném náměstí v Praze vernisáž, která vás provede světem módy, koláží, skic, mood boardů a kreseb.

Ilustrátorka a návrhářka Tereza Otahalíková přichází s výstavou, která u nás nespadá mezi ty klasické. Tradice dvou kultur, které v ní dřímají, se objevují v jejích kolekcích. Ornamenty východu a minimalismus západu je předlohou pro nepřehlédnutelné módní kresby. Tereza si ráda hraje s protiklady, s detaily i s atmosférou daného momentu.

Jistě si většina z vás vzpomene na kresby, které pro náš magazín Tereza kreslila v rámci pražského módního týdne.  „ Výstavy takového charakteru se u nás objevují velice zřídka a lidé mnohdy neví co si pod pojmem módní ilustrace mají představit.“  říká Tereza Otahalíková. Výstavu pořádá ilustrátorka společně s Czech fashion council, občanským sdružením na podporu rozvoje a propagaci české módy.

Vernisáž proběhne 11. prosince 2018 a přinese mnoho ilustrací ze světa módy, koláží, skicy, mood boardy i kresby. Výstava potrvá do konce prosince a je otevřena na Senovážném náměstí 18 v Praze každý všední den od 16 hod. do 19 hod.

Ilustrace si můžete i zakoupit a darovat tak někomu na Vánoce originální dárek. Případně se můžete zúčastnit kurzu, který bude na výstavu navazovat v lednu a rovněž může být ideálním vánočním dárkem.

czechfashioncouncil.com
Tereza Otahalíková

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram