Tip redakce: Šest ecofriendly produktů, díky kterým budete šetřit planetu

Tip redakce: Šest ecofriendly produktů, díky kterým budete šetřit planetu

Zajímáte se o udržitelný životní styl a snažíte se více přispět k dlouhodobé udržitelnosti naší planety? Ať už jde o sdílené služby, minimalismus, kvalitní materiály nebo recyklaci, i malé změny v každodenním chování mohou mít dlouhodobě pozitivní dopad na životní prostředí. Přinášíme několik tipů na produkty a služby, které byste neměli minout. 

Městský batoh s měnitelnými kapsami 

Šetrný přístup k přírodě začíná už výběrem správné slow fashion. Jednou z mála značek je i tato francouzská značka, která vyrábí stylové batohy. Batoh od Cabaia je vyrobený z nejkvalitnějšího a zároveň udržitelného materiálu. Přední kapsu na batohu lze měnit ve dvou variantách, takže budete mít místo jednoho batohu rovnou dva a vždy budete originální s nezaměnitelným designem. Kapsa je navíc zajištěna proti krádeži. To, že batoh hodně vydrží dokazuje i sám výrobce, který na své výrobky nabízí záruku 30 let. Zajímavým bonusem je pak levandulový sáček, který je umístěný v hlavní přihrádce, takže vám po každém otevření bude příjemně vonět.

Městský batoh Cabaia (dostupný na Urbantrands)


Jízda sdílenými vozy na podzimní výlety

Jedním z hlavních důvodů, proč se lidé obrací ke carsharingu, je zvýšené povědomí o dopadech automobilové dopravy na životní prostředí. Například Anytime carsharing nabízí pouze vozidla, která jsou šetrná k životnímu prostředí, u 52 % jízdy si totiž energii k pohonu vytvářejí samy. Tím, že se lidé více budou obracet ke službám sdílených vozů, se může snížit množství automobilů na silnicích a tím i emise. Společnost Anytime po celý rok nabízí kromě týdenních nebo víkendových tarifů také denní či dokonce minutové tarify. 

foto: se svolením Anytime


Obujte se do barefoot obuvi, která vám umožní splynout se zemí a užít si běh naplno 

Xero Shoes Zelen jsou běžecké boty šetrné k planetě i k nohám. Prodyšný pletený svršek i nastavitelné upínací pásky jsou vyrobeny z recyklovaného materiálu rPET. Spolu s hedvábně hladkou vložkou pro ultra lehký pocit udrží nohy v pohodlí při každém kilometru. Flexibilní odolná podrážka FeelTrue o tloušťce 5 mm se vzorkem inspirovaným pneumatikami poskytne dokonalou přilnavost a kontrolu na asfaltu i jiných zpevněných površích – to vše bez obětování schopnosti vnímat zem pod nohama a zpětné vazby. 

běžecká obuv Xero Shoes Zelen


Batoh, který vydrží i více než 30 let            

Americká značka Eastpak vyrábí stylové batohy z nejkvalitnějšího a zároveň udržitelného materiálu a nabízí na ně záruku 30 let. Batoh, který si od této značky pořídíte vám tak klidně může vydržet i po několik generací. Například ikonická kolekce batohů Eastpak Padded Pakr nabízí nejen jedinečný střih, ale také množství barevných provedení.

batoh Eastpak (dostupný na Urbantrands)


Kabelka, která je vyrobená z recyklovaného materiálu s korkem

Jak si představíte eko kabelku? Batikovaný látkový vak hozený přes rameno? Kdepak, doba postoupila. Ve Vuch rádi zkouší nové materiály, které jsou šetrné k naší zemi. Právě koukáte na první eko kolekci kabelek, kde použili korek. Je vyrobena z recyklovaného materiálu s korkem, má hlavní zapínání na zip, vnější i vnitřní kapsy na zip a nastavitelný crossbody popruh.

kabelka Vuch z recyklovaného materiálu 


První rozložitelné menstruační kalhotky, které šetří planetu

Australský výrobce nepropustného prádla Modibodi uvedl nedávno na trh první biologicky odbouratelné menstruační spodní kalhotky Biodegradable Brief. Potom, co vám po letech prádlo doslouží, se rozloží - a trvá mu to desetkrát kratší dobu než běžným syntetickým textiliím. Rozložitelné je z 97 procent. Použitá pletenina kombinuje merino vlnu a TENCEL- rostlinné lyocelové vlákno vyráběné ze dřeva pocházejícího z udržitelných zdrojů. Absorpční vrstva využívá k odvodu vlhkosti merino vlnu, bambusové froté tekutiny absorbuje a biologicky odbouratelný TPU film (termoplastický kaučuk) dodává voděodolnou vrstvu pro nepropustnost tkaniny. Kromě toho, že jsou kalhotky rozložitelné, šetří planetu už tím, že při jejich nošení během menstruace omezíte používání jednorázových menstruačních tampónů nebo vložek.

rozložitelné menstruační kalhotky Modibodi

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram