TIPY PRO VOŇAVÉ KOŘENÍ A LAHODNÝ ČAJ OD SONNENTORU

TIPY PRO VOŇAVÉ KOŘENÍ A LAHODNÝ ČAJ OD SONNENTORU

Je podzim a všichni se začínáme věnovat aktivitám, které jsou doma. K těm neodmyslitelně patří dobrý čaj a voňavé koření. V redakci jsme pro vás vybrali to nejhřejivější a nejvoňavější od značky Sonnentor.

Obohaťte vaše vaření tím správným kořením

Je obecně známou pravdou, že jíme i očima. Pohled na krásně nazdobený pokrm zahřeje u srdce nejen jeho tvůrce, ale i všechny potenciální strávníky. Dobré a oku lahodící jídlo jednoduše přináší radost, to je holý fakt. Trikem, jak povýšit gastronomické umění do nadpozemských výšin, je věnovat trochu času a péče jeho zdobení. A nebojte se, dekorování jídla nemusí být žádná věda. Stačí použít hotovou směs květů a koření a zlehka dobrotu posypat. Značka biočajů a biokoření Sonnentor jich má ve svém portfoliu hned několik. Velmi snadno se používají a zamiluje si je doslova každý. Ozdobíte s nimi sladké, slané, horké i studené pokrmy.


Zdroj: se svolením Sonnentor

Dobrá nálada a Síla květů

Jedná se o směs na bázi řepného cukru s květy chrpy, skořicí a vanilkou. Právě díky příměsi cukru v biokvalitě je Síla květů lehce nasládlá, a proto vhodná pro všechny typy teplých i studených moučníků. Skořicovými tóny delikátně doplní různé druhy sladkých dobrůtek a dodá jim na výjimečnosti. Kdo chce zkrášlit šlehačku, krém nebo zmrzlinu, měl by ji mít doma. Se Sílou květů rozkvete každý moučník. Prodejní cena 35 g směsi Síla květů je 100 Kč.


Zdroj: se svolením Sonnentoru

Česnek, dobromysl, bazalka a rozmarýn probouzejí vzpomínky na letní dovolenou v jižních zemích zalitých sluncem. Tato směs květů a koření je pikantně aromatická a zavede nás na pobřeží Gardasee, do vinic v Toskánsku nebo na pláže Jadranu. Její chuť ladí snad ke všem pokrmům. Od zeleninových salátů až po pomazánky. Směs květů a koření vždy dostojí svému jménu a její středomořská chuť přivolá příjemné vzpomínky a pozvedne náladu. Prodejní cena 25 g směsi Dobrá nálada je 100 Kč.

 

Anděl strážný a Energie

Anděl strážný je lahodná orientální směs květů a koření, jež obsahuje celou řadu tělu prospěšných bylin a koření. Svěží máta podpoří trávení, zázvor s česnekem jí dávají jemnou ostrost a mrkev s koriandrem přirozenou sladkost. Hodí se zejména na rýži, kuře, jehněčí a zeleninu, ale také do těstovin a salátových dresinků. Anděl strážný bude bdít nad vaším trávením a přinese radost do vaší kuchyně. Prodejní cena 40g směsi Anděl strážný je 100 Kč. 


Zdroj: se svolením Sonnentoru

Krásně barevná, příjemně ostrá, oživující chuťové pohárky - taková je směs květů a koření Energie. Její krásná červeno-žlutá barva rozsvítí polévky, omáčky, pomazánky nebo vegetariánská jídla. Milovníci papriky a chilli si přijdou na své a jejich lečům a chilli con carne už nikdy nebude nic chybět. Prodejní cena 30 g směsi Energie je 100 Kč.

Vůně podzimního ovoce

Když jsme si již vychutnali krásné a voňavé pokrmy, je čas pohladit tělo i duši výbornými čaji. Vybrali jsme pro vás příchutě, které nás zahřály a navodily tu správnou atmosféru pro večerní relax nebo navození podzimní nálady.

Světelný třpyt a Jablíčko z pece

Novinkou v čajovém portfoliu značky Sonnentor je čaj s kouzelným názvem Světelný třpyt. Obsahuje řecký horský čaj, který se skvěle snoubí s chutí meduňky, verbeny, pomeranče a vánočního koření. Šálek Světelného třpytu je jako stvořený k popíjení za chladných večerů při mihotavém světle svíček. V jeho společnosti bude čekání na vánoční svátky příjemně utíkat. Složení: Meduňka bio, Verbena citronová bio, Skořice Cejlon bio, Pomerančová kůra bio, Řecký horský čaj bio, Badyán bio, Růže okvětí bio, Pomeranč extra éterický olej bio Prodejní cena Světelného třpytu je 95 Kč.


Zdroj: se svolením Sonnentoru

Když venku řádí ledový vítr, zůstaňte doma a vychutnejte si pečené jablíčko. Jablka, šípky, pomeranč a směs voňavého koření vykouzlí jedinečnou atmosféru rodinné pohody. Provoní celý byt a zaženou špatnou náladu. Složení: Šípek oplodí bio, Jablka kousky bio (15%), Jablka bio (15%), Citronová kůra bio, Citron kousky bio, Pomeranč kousky bio, Skořice Cassia bio (6%), Pomerančová kůra bio, Nové koření bio, Lékořice bio, Hřebíček bio, Badyán bio, Vanilka lusk bio, Tonkové boby celé bio Prodejní cena Jablíčka z pece je 105 Kč.
 

Kouzlo krbu a Divoké jablko

Když je venku chladno, fouká vítr a začínají se snášet první vločky, není nic lepšího než si uvařit konvičku ovocného čaje s kořením, otevřít si knihu a usadit se u krbu. Zachumlejte se do deky a prohřejte si tělo i duši voňavým nápojem. Složení: šípek bio, jablka bio, ibišek bio, pomerančová kůra bio,
skořice Cejlon bio 9%, éterické oleje bio (pomeranč, vanilka) Prodejní cena Kouzla krbu je 105 Kč.


Zdroj: se svolením Sonnentoru

Jabloň lesní patří mezi ohrožené stromy a vyskytuje se na našem území méně a méně. Malá nakyslá jablíčka jsou ale až nečekaně chutná. Dopřejte si jejich lahodnou chuť i v zimě v podobě osvěžujícího nálevu. Prodejní cena Divokého jablka je 105 Kč.
 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram