Topy, tuniky, sukně, doplňky...

Topy, tuniky, sukně, doplňky...

Každá se vidíme trochu jinak, a proto si třeba pro nákup šatů vezměte s sebou manžela, přítele, kamarádku, kteří Vás přeci jen vidí jinak. 

Každá se věnujeme něčemu jinému, pracujeme v jiném prostředí, s jinými lidmi, ale i tak pro každou z nás platí stejná pravidla pro odívání. Pojďme se podívat na pár základních rad, jak se oblékat, jste-li ženou plných křivek a také na pár kousků, které by neměly chybět ve Vašem šatníku.
Najděte svou správnou velikost - tato rada může znít jako samozřejmost, ale nalezení správné velikosti je základem úspěchu. Každá se vidíme trochu jinak, a proto si třeba pro nákup šatů vezměte s sebou manžela, přítele, kamarádku, kteří Vás přeci jen vidí jinak. Ženy a obzvláště plnoštíhlé ženy mají tendenci se schovávat v neforemném velkém oblečení, které nejen že nezdůrazňuje žádné ženské křivky, ale naopak zbytečně upozorňuje na velikost oblečení.

Topy a tuniky jsou vždy správná volba - ať už pracujete na úřadě, v kanceláři nebo třeba ve výrobě, se správnou tunikou a topem nikdy nešlápnete vedle. Pěkná a decentní tunika se hodí téměř ke každé příležitosti a třeba v kombinaci s pěkným sáčkem je prakticky uniformou dnešní moderní plnoštíhlé ženy. Při výběru tuniky se zaměřte na detaily, jako třeba vsazený pás pod prsy, nebo částečně zavinovací živůtek, který zvýrazní Vaše linie, aniž by příliš odhaloval. Opět nezapomeňte na správnou délku, tak aby Vám například tunika příliš nevyjela, když se pro něco natahujete a také samozřejmě pozor na výstřih. Plnoštíhlé ženy jsou často obdařeny smyslnými ženskými křivkami, žel pracoviště není tím nejlepším místem, kde tyto křivky odhalovat :-)

 Nebojte se nosit sukně - plnoštíhlé ženy často schovávají své nožky do kalhot i když je to škoda. Nebojte se sukní a také podpatků. Délku sukně volte spíše těsně pod kolena a také zkusit zvolit sukni, která nabízí trošku pružnosti (třeba látky s přidáním elastanu), díky nimž bude sukně pohodlná jak vsedě tak ve stoje. K sukni samozřejmě patří boty na podpatku.

 

 

 

 

 

Nezapomínejte na doplňky - plnoštíhlé dámy by měly vždy volit větší doplňky, které opticky nezvětšují jejich nositelku. Nebojte se velkých (statement) náhrdelníků, výrazných náušnic a větších kabelek, ale ohledně pásku volte spíše menší a drobnější pásky. Výrazný náhrdelník Vám opticky pomáhá vyrovnat proporce, ale příliš velký pásek by naopak mohl upozorňovat na problematičtější partii bříška.

 

Zvolte správný střih kalhot - pokud ráda nosíte kalhoty, je důležité nejen správně zvolit délku, ale také střih. Spíše bych se vyhnula capri kalhotám a střihům od kotníků výše. Délku kalhot bych volila tak, aby dosahovaly do půlky chodidla, ale aby nezakrývaly prsty. Dle mých zkušeností sedí plnoštíhlým ženám nejvíce rovný střih a široké nohavice. Zároveň bych kalhoty volila v černé či tmavě hnědé barvě a k tomu světlejší barvu topu či tuniky.

Zdroj: plnekrivky.cz

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram