Trend širokých kalhot

Trend širokých kalhot

Už před rokem došlo k návratu kalhot s širokými nohavicemi zpátky do módy. Budete mít odvahu zařadit si je do šatníku?

Kalhoty s širokými nohavicemi neboli palazzo jsou, minimálně dle mínění velkých módních značek a i těch komerčních, znovu in. Musíte je ale umět perfektně zkombinovat, jinak v nich budete vypadat divně. K tomu by se vám mohla hodit malá inspirace a několik tipů. 


Černé široké kalhoty od Mango a H&M

Velkou výhodou širokých kalhot je, že díky šíři nohavic vám krásně zvýrazní pas. Dá se do nich leccos schovat, ovšem nosit je můžete i tehdy, pokud nic schovávat nemusíte. Jsou pohodlné a sáhnete-li v obchodě po dobrém kousku, užijete si krásný splývavý materiál. Dobře vypadají s čímkoli, co se do nich dá zastrčit - košilí, topem či halenkou. Jelikož navozují hodně uvolněný look, cokoli, co k nim přidáte, by mělo být podobně volné nebo pohodové. Výjimkou jsou přiléhavé topy v nenápadných jednobarevných odstínech, které se s širokými nohavicemi kombinují nejsnadněji. Bílým nebo černým topem přeci nikdy nic nezkazíte! V rámci komerčních obchodů je nabízí třeba Mango nebo H&M, Mango je navíc ve své několik měsíců staré kampani dovedlo pěkně sladit s ostatními kousky. Do širokých kalhot se ale už pouští i čeští návrháři - příkladem je Veronika Štěrbová ze Sophistic by Veronika, jež široké kalhoty zařadila do své kolibříkové kolekce. 


Akris, Martin Grant a Sophistic by Veronika

A zapomínat bychom neměli ani na trochu ,,ulítlejší" variantu širokých kalhot - culottes, ze kterých se poslední rok stal extravagantní trend. Culottes mají široké nohavice, ale končí vám v polovině lýtek. A styling takového kousku už je zase vyšší level. Nicméně s kratší koženou bundou a volnějším topem vypadají skvěle.

Foto: pinterest.com, Sophistic by Veronika

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram