V OliOla se snažíme v rámci udržitelnosti a našeho přírodního směru moc nešílet s každou sezónní novinkou, prozrazuje majitelka Charlotte Vacková

V OliOla se snažíme v rámci udržitelnosti a našeho přírodního směru moc nešílet s každou sezónní novinkou, prozrazuje majitelka Charlotte Vacková

Už více než rok úspěšně vede salon OliOla Organic Beauty, který založila její maminka Oli Vacková. Řeč je o Charlotte Vackové, vystudované režisérce a nynější majitelce salonu v pražských Strašnicích.

„Od samého začátku jsem byla součástí tohoto projektu, pomáhala s vizuální identitou, vytvářela obsah pro marketing a stála v recepci. Když se maminka rozhodla předat mi klíče od salonu, zdálo se to jako přirozený krok. Přesto mě překvapilo, kolik skrytých aspektů a každodenních úkolů je třeba řešit, až když stojíte v čele podniku.“

Charlotte poznamenává, že i přesto, že znala všechny značky, zaměstnance a klienty od samého začátku, úplné převzetí salonu ji postavilo před nové výzvy. Časově náročný provoz a široké spektrum úkolů, jako administrativa, bezpečnost práce, řízení lidských zdrojů, právní záležitosti, řešení provozních problémů a mnoho dalších, ji překvapily.

„Najednou jsem zjistila, že sedím na patnácti židlích a musím se rychle adaptovat," dodává.

Co byste poradila ostatním mladým podnikatelům, kteří se ocitli v podobné situaci převzetí podniku? Jak se vyrovnávat s překvapivými výzvami a najít rovnováhu mezi známým prostředím a novými úkoly v čele podniku?

Asi hlavně, ať nepanikaří. Máma říká: „Nic není tak horké, jak se uvaří.“ Snažím se to připomínat každý den, protože mám tendence si v hlavě každý problém extrémně dramatizovat. Všechno je jednou poprvé, a věci, co se zdají naprosto nezvládnutelné, se nakonec stanou běžnými. Při opakování situací se člověk postupně otrká a nové prostředí a výzvy se stávají přirozenými. Rovnováhu stále hledám, ale hodně mi pomáhá poradit si od zkušenějších a nechat se podpořit od blízkých, což jsem se dlouho učila. Výhodou známého prostředí je, že člověk je v něm již nějakým způsobem ukotven. Může se opřít o své znalosti, zkušenosti a v mém případě i o zajetý tým. Na nové úkoly a pomyslné nepříjemné strašáky je pak potřeba zapnout „Xena mód“ a nějak se s tím poprat.

Máte vystudovanou filmovou režii. Jak plánujete využít své odborné znalosti ve prospěch salonu OliOla Organic Beauty?  

Mám dokončenou režii na Screen Academy Scotland v Edinburghu a v současné době studuji audiovizuální výchovu na FAMU. Věřím, že mé dovednosti jsou prospěšné v mnoha oblastech. Díky zkušenostem s natáčením disponuji solidními organizačními schopnostmi, zvládám práci pod tlakem a efektivně spolupracuji v kolektivu. Umím rychle reagovat a identifikovat akutní potřeby, přičemž se snažím nahlížet na věci z různých úhlů. Věnuji se tvorbě mnoha videí pro salon a letos máme v plánu realizovat rozsáhlý editorial. Jako režisérka se snažím do svých filmů promítat nezaměnitelnou vizuální estetiku, s důrazem na fashion a beauty videa, což se přirozeně prolíná se zaměřením salonu. Ohledně studia na FAMU mě nad rámec získání pedagogického minima těší také lekce psychologie, která je v oblasti práce s lidmi vždy nápomocná.

Po čem je nejvyšší poptávka v OliOla Organic Beauty?

Rozhodně po přírodních produktech, relaxu a kvalitních službách. Nabízíme klientům manikúru, pedikúru, kadeřnictví, kosmetiku, masáže i péči o obočí a řasy, a to vše za použití těch nejčistších a nejkvalitnějších produktů. Naše motto zní “Krása nebo zdraví? Nemusíte si vybírat!” a právě tato filozofie nachází největší odezvu u našich klientů.

Ve vašem beauty salonu OliOla sázíte na přírodní ingredience. Je podle vás péče přírodními produkty stejně účinná jako pomocí konvenční vlasové kosmetiky?

Podle mě je účinnější. Konvenční produkty většinou neřeší problémy, ale jen je schovají. Přírodní produkty fungují na efekt stejně dobře, ale navíc jsou vyživující a vlas/pokožku/nehty ještě k tomu dokáží zregenerovat.

Váš salon nabízí hair spa. Co konkrétně to obnáší? 

Nabízíme širokou škálu Head Spa procedur. Head Spa, neboli lázně pro hlavu, je oblíbená japonská kosmetická technika, která vede k dlouhým a zdravým vlasům. Nabízíme několik relaxačních rituálů - například HydroDharu - masáž třetího oka, prováděnou květinovým vodopádem plným bylinek. Tato procedura poskytuje výživu pokožce a vlasům, zatímco klient dosahuje maximální relaxace.  Dále potom léčebné rituály, například Trichologickou péči o vlasy a pokožku hlavy. Díky ní můžeme klientům ukázat, jak vypadá jejich pokožka hlavy a vlasy a díky tomu můžeme odhalit problémy pomocí dermoskopických snímků pořízených trichokamerou a zahájit účinnou léčbu. Poskytujeme také kúru proti padání vlasů, regenerační kúru Rebuilding pro extrémně suché a poškozené vlasy, extra hydratační nebo regenerační péči, a hloubkové čištění vlasů od nánosů nežádoucích minerálů a chemických přísad z vody pomocí Malibu C.

Sledujete nové trendy napříč beauty segmentem? Co nového nabídne pro letošní rok váš salon? 

Trendy samozřejmě sledujeme, ale snažíme se v rámci udržitelnosti a našeho přírodního směru moc nešílet s každou sezónní novinkou. Dáváme přednost osvědčeným produktům a službám, které se nám osvědčily dlouhodobě.  Letos jdeme ve znamení relaxu a hýčkání, což reflektuje rozšíření nabídky ozdravné vlasové péče a procedur Head Spa. Nově jsme zavedli Kalifornskou masáž s masážní pistolí pro ještě větší uvolnění a posílili jsme masáž při SPA Wellness manikúře a pedikúře.  Rozšířili jsme kapacity ve vyhledávaných víkendových termínech, které klientky preferují pro větší klid v salonu. V rámci trendů jsme nedávno zavedli laminaci obočí a lash lifting. Každý rok se snažíme přicházet s několika novinkami a vylepšeními, které konzultujeme s klientkami na našem Instagramu, protože jejich názory jsou pro nás klíčové.

Foto: Michaela Šedo - moda.cz 

Jak velký tým pracuje v OliOla Organic Beauty? Tykáte si v práci?

Je nás patnáct a všichni si tykáme - jsme taková OliOla rodinka. Pořádáme teambuildingy, vánoční večírky a další akce. I přes naši stálost se občas rozhlížíme po nových posilách. Jsem moc ráda, že máme takový skvělý tým. Přece jenom v práci člověk stráví velkou většinu svého života, tak je důležité, aby byl v přátelském a podporujícím prostředí. 

Vzpomenete si na zpětnou vazbu od zákazníka, která vám udělala opravdu radost?

Máme skvělé zákaznice, a to je pro nás nejlepší potvrzení kvality. Je pro nás radostí, že se k nám pravidelně vrací, často využívají více než jednu z našich nabízených služeb. Snažíme se aktivně naslouchat jejich potřebám a neustále pracujeme na tom, aby OliOla Organic Beauty studio bylo pro ně tím nejlepším místem pro krásu a relaxaci.

Kdo bývají nejhorší klienti? 

Budu se opakovat, ale opravdu máme štěstí na samé milé  klientky. Myslím, že když někdo myslí na přírodu a své zdraví při výběru salónu krásy, musí to být skvělý člověk. 

Kolik času trávíte v práci? 

V práci jsem poslední rok nonstop. Když nejsem v salonu, tak běhám po schůzkách, nebo jsem na natáčení, nebo ve škole. Je to náročné, ale díky tomu, jak mám rozmanité aktivity a každý den dělám něco jiného, mě to pořád baví. Časem bude třeba určitě začít některé věci delegovat, ale zatím si všechno potřebuji pořádně osahat a zjistit, co mi funguje nejlépe.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram