Tři tipy, jak posílit střed těla, vařit z jednoho hrnce a objevit kouzlo fermentace

Tři tipy, jak posílit střed těla, vařit z jednoho hrnce a objevit kouzlo fermentace

Únor a jeho „suchá“ varianta je za námi, možná jste se také zapojili a dopřáli si očistu těla i mysli, a pokud přemýšlíte, jak navázat, máme pro vás tři tipy, jak posílit střed těla, uvařit si z jednoho hrnce a objevit kouzlo fermentace.

 

Tělo máme jenom jedno, a pokud mu chceme dopřát to nejlepší, je ideální komplexně se o toto téma zajímat, něco málo nastudovat, vyzkoušet a najít si svou vlastní cestu. Při ní by rozhodně neměl chybět vyvážený pohyb, zdravé a chutné jídlo i udržení střevní mikroflóry v dobrém stavu. A právě tady vám můžeme doporučit tři knížky, které vám na vaší osobité cestě za lepším zdravím a pohodovější myslí pomohou.

30denní plán na posílení středu těla od Anabel Murchinson

Tato kniha je zaměřena na stěžejní část pohybového ústrojí - střed těla neboli core. Pevný a stabilní střed těla je nezbytný základ pro zdravý a kvalitní pohyb při jakémkoliv sportu i mimo něj. Vybudujte si sílu, flexibilitu a kondici za pouhých 30 dní v pohodlí vašeho domova. Kniha je kurzem domácí posilovny a průvodcem krok za krokem k posílení, tvarování i štíhlosti den za dnem.

Střed těla (core) spojuje horní a dolní část těla, což znamená, že zde buď veškerý váš pohyb začíná, nebo tudy alespoň prochází. Ať už zahráváte úder tenisovou raketou, nebo zvedáte kufr, je silný střed těla nezastupitelný. Jeho síla a stabilita tvoří základ pro váš dlouhý a zdravý život.

Autorka knihy Anabel Murchison je učitelkou moderního a klasického tance v australském městě Adelaide a věnuje se psaní pro lifestylové časopisy. Na knize spolupracovala s belgickou ilustrátorkou Carole Wilmet, která pracuje převážně v oblasti módního a kosmetického průmyslu. Podílela se také na mnoha edičních projektech, včetně práce pro sportovní stránky časopisů, jako jsou Glamour a Grazia.

Kniha vyjde v nakladatelství GRADA 20.3.2024

 

Zelenina z jednoho hrnce od Dominiky Wójciak

Příprava zeleniny jednoduše, chutně a kreativně. Vaření v jednom hrnci je univerzální a jednoduché, přesto můžete připravit chutný pokrm přesně podle svého gusta. Ať už jde o zeleninový guláš, sytou polévku, výživnou omáčku nebo sladkou snídani. Jídla z pár ingrediencí jsou hotová za chvíli... a ani nebudete muset umývat moc nádobí.

V knize najdete recepty na rychlá zeleninová jídla z jednoho hrnce pro každé roční období, a to i ve veganských variantách, pokrmy inspirované evropskou kuchyní i kulinářskými tradicemi z celého světa, ale snadno připravitelné i u vás doma i tipy, jak kombinovat chutě a jak základní recepty přizpůsobit vlastním preferencím a obsahu spíže. Dále také informace o tom, jak každé jídlo také uchovávat a ohřívat, abyste si jeho čerstvost užili co nejdéle a podrobné návody a praktické rady, díky nimž se naučíte vařit zeleninu jednoduše, chutně a kreativně.      

Kniha Zelenina z jednoho hrnce 424 Kč 

 

Fermentace od Holly Davis

Co má společného váš oblíbený farmářský sýr s kváskovým chlebem s křupavou kůrčičkou, sklenkou perlivého domácího zázvorového piva nebo miskou marinovaných oliv? Odpověď zní, že jde ve všech případech o produkty fermentace – procesu, jímž se s pomocí „hodných“ bakterií uchovávají potraviny a proměňují se v jedinečně lahodné pokrmy a nápoje, které pozoruhodným způsobem prospívají našemu zdraví.

Díky rostoucímu povědomí o tom, jak zásadně jídla bohatá na probiotika působí na naši fyzickou a duševní pohodu, dnes prastaré umění fermentace prochází obrodou. Když vezmete v úvahu ještě potěšení z domácí výroby fermentovaných potravin a její jednoduchost a hospodárnost, není divu, že si mačkáním, nakládáním a lahvováním prošlapáváme cestu ke zdravějšímu zažívání a hlubšímu vztahu k vlastní výživě.

Průkopnice na poli přirozených potravin Holly Davisová se s námi v této rozsáhlé sbírce dělí o více i méně známé recepty a o svou moudrost a zkušenosti nabyté během více než 40 let výuky fermentačních technik po celém světě. Díky jejímu laskavému a svědomitému vedení si jistě doma najdete místo na jeden či více fermentovaných výrobků, které rozezpívají vaše srdce i žaludek.

Kniha Fermentace 417 Kč 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram