Už je to tady! 13. ročník Czech and Slovak Hairdressing Awards 2013

Už je to tady! 13. ročník Czech and Slovak Hairdressing Awards 2013

Letošní 13.ročník je výjimečný svým vysokým počtem přihlášených

Do soutěže se letos přihlásilo celkem 99 salonů z celé České a Slovenské republiky, čímž byla dosažena nejvyšší účast
za celou historii soutěže. Tento fakt vypovídá o velkém zájmu kadeřníků a prestiži této nezávislé soutěže.

Šanci získat titul Kadeřníka roku má v tuto chvíli 25 kadeřníků nominovaných v kategoriích  Dámský komerční účes/ Pánský komerční účes. Kdo bude nakonec tím nejlepším kadeřníkem v České republice a na Slovensku pro rok 2013 se dozvíme 3. května 2014 na slavnostním Galavečeru, který se uskuteční v pravém křídle průmyslového paláce v Praze.

Soutěž je pořádána firmou Schwarzkopf Professional a v odborné porotě zasedají především nositelé titulu Kadeřník roku a mezinárodně uznávaní vlasoví stylisté.

V letošním roce došlo k rozdělení kategorie Dámský komerční účes na 4 regiony: Dámský komerční účes Praha, Čechy, Morava a Slovensko. Mezi další vyhlašované kategorie patří Avantgardní účes, Objev roku, Kolorista roku, Pánský komerční účes a Tým roku. O ceně veřejnosti opět rozhodne laická porota. Příznivci internetu mohou pro své favority hlasovat na stránkách www.prozeny.cz a www.diva.sk v průběhu února 2014.

Podle odborné poroty mají soutěžní sety světovou úroveň.

V rámci kategorie Objev roku se tento rok přihlásilo dokonce 3x více účastníků než v posledních letech. V této kategorii se také objevilo mnoho nových jmen, což jen potvrzuje, že v soutěži mohou zazářit všichni nadaní kadeřníci, kteří se nebojí projevit svoji kreativitu a talent.

Neotřelé dámské účesy pro krátké i dlouhé vlasy předvedla Eliška Doskočilová z Kadeřnického studia Martin Nosál. Jedná se o originální účesy pro každodení nošení podtrhující individualitu ženy.

 

Poměrně složitě koncipované účesy vhodné především do společnosti představil Patrik Hagara ze SOU Litvínov-Hamr. Jeho tvorba je ukázkovou studentskou prací.

 

 

Kategorie Avantgarda roku zahrnuje velmi netradiční umělecky pojaté účesy. Dá se říci, že některé jsou až megalomanské a často připomínající exotické styly či komiksové postavy.

 

 

Kategorie Kolorista roku, jak již název napovídá, zahrnuje práci s barvami v kombinaci se střihem. Hra barev má stále více zastánců. Barva, nebo kombinace barev dokáže změnit vaši celkovou vizáž.

 

Zdroj: henkel.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram