Vanessy životní styl

Vanessy životní styl

Skutečně se snažím na sobě hodně pracovat, ať už se to týká školy, tvorby, blogu, videí i na sobě jako osobnosti. Každý z nás musí na sobě/na něčem pracovat – fyzická či duchovní stránka. 

Je hodně věcí, které se za poslední dobu změnily a s tím i trochu souvisí můj životní styl.

 Myslím si, že po celý svůj život, budu přicházet na stále lepší způsoby, jak si rozvrhnout čas a nastavit priority. A i když je toho moc, jsem ráda, o to víc mě to táhne k zodpovědnosti.

Pozoruji, že jsem jedna z mála holek v mém věku, která stále používá diář. A asi bych na půlku věcí zapomněla. Mě osobně k tomu dost vedl můj otec. Vždy mi říkal, že si člověk musí rozplánovat čas a rozepsat si, kdy co má, v kolik kde má být a na co se musí ještě mrknout.

Diář byl takovým klíčem k úspěchu, a já se s ním taky naučila pracovat. Teď bych bez diáře nedala asi ani jeden den. Krom toho, že mám přehled, vím, kdy mám vyhrazený čas na koníčky, školu, sport atd.

 

Rozhodla jsem se, že prostě ať chci nebo ne, každý den budu běhat. A upřímně, nejsem typ člověka, kterého by běh těšil, dělal mu radost nebo měl po běhu ze sebe lepší pocit. Naopak :D. Bylo mi blbě, myslela jsem, že vyzvracím plíce a bylo 100 věcí, které bych dělala mnohem raději, než běhala. Přece jen, běh je nejspíš nejlevnější a nejjednodušší způsob jak se sebou něco dělat (zhubnout, odreagovat se či zlepšit si kondičku). Tak jsem to prostě skousla. Řekla jsem si… ode dneška budu běhat každý den. Proč každý? Protože vím, že kdybych si řekla, že třeba můj cíl bude zaběhat si 3x týdně…půjdu maximálně jednou.

 

Nebudu asi rozvádět, jak jsem se do toho motivovala, protože sama to doteď nevím. Ale hlavní je, že to splňuje svůj účel. Hubnu, přesně tak, jak jsem chtěla. Neříkám, že někdy nemám výčitky z jídla, dortíku nebo tak. Ale skutečně už to jde líp.

Mám takový pocit, že tím, jak je můj život teď hektický, běh se mi do toho dokonale hodí.

A čím více se hýbu, tím více chci žít zdravěji. Více mě motivuje si tenhle můj program nepokazit. Věc, kterou jsem si strašně oblíbila a je součástí každého mého dne, jsou různé smoothies, které si většinou nestíhám vypít doma, protože přeci jen je jednodušší si hodit rychle ovoce do mixéru a běžet, než si chystat jídlo na cestu :D. Oblíbila jsem si strašně tuhle skleněnou láhev na pití. Hledala jsem něco, co nebude těžké, abych láhev mohla nosit v kabelce, a zároveň nerada piji z plastových nádob. Láhev Equa active je na to skvělá. Doporučuji jí. Je mou malou pomocnicí. Už mi párkrát spadla, ale díky silikonu, který chrání láhev, se nerozbila. Má širší víko, takže pít z ní smoothie není problém.

Ovoce se snažím jíst či pít hlavně dopoledne. Odpoledne si dělám zeleninové smoothie.

Ve školním roce jsem chodila jednou týdně na balet, teď se snažím ty hodiny nahradit jinou aktivitou. Nejvíc jsem si oblíbila Body Balance, o kterém jsem se už na blogu párkrát zmiňovala. Je to skvělý relax pro tělo i duši a zároveň i makačka. Ještě nevím, pro co se přesně rozhodnu v září, jaký sport mě bude doprovázet tentokrát.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram