Ve víru geometrie a gotiky Rada Hourani a Zuhaira Murada

Ve víru geometrie a gotiky Rada Hourani a Zuhaira Murada

Haute Couture Fall 2013 je významnou módní událostí

Haute Couture Fall 2013 je významnou módní událostí, kterou si nenechávají ujít ani známé osobnosti. Například na přehlídce Zuhaira Murada nechyběla herečka, kterou proslavily slavné Twilight ságy, Kristen Steward. Není divu, právě ona totiž patří k zastánkyním maximalistického stylu bez zdrženlivosti a v Muradových modelech vypadá na červeném koberci vždy jedinečně. Dalším významným návrhářem, který ve stejný den předvedl svou oslňující přehlídku, byl Rad Hourani, jehož modely jsou typické svým surrealistickým nádechem.

Unisex a geometrie – to je Rad Hourani Surrealistické modely Rada Hourani, vytvořené v unisexových siluetách a geometrických liniích, nelze zařadit do žádných klasických módních škatulek. Tvary siluety těla ustoupily výrazně řezaným ostrým rysům, důraz je kladen na vrchní část těla.

Dominantou se staly kabáty s vrstvenými klopami, zdůrazňující pas a boky, a to v kontrastu s neformálními jednoduchými jednovrstvými kabáty. Čerstvost do černobílých kombinací vnesla půlnoční modrá. Jeho móda prostě nemá hranice, Hourani experimentuje naplno, a tím si vysloužil čestné místo ve světě módy. Muradova tajemná gotika oslnila Kristen Steward. Zaujme i vás. Gotické šaty vyzařující temnou smyslnost, zdůrazněnou viktoriánskými výstřihy, důmyslnými krajkami a spoustou korálků našitých do tvaru holých větví stromu. Vše ve skvělém kontrastu a v temných odstínech černé, půlnoční modré a rafinované béžové. Zuhair Murad ale nezapomněl ani na detaily, jako jsou například plisované lame a rafinované průsvitné části.

 

Zdroj obrázků: wwd.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram