Vilhelmová a Geislerová: Před prodavačkami smekáme klobouk

Vilhelmová a Geislerová: Před prodavačkami smekáme klobouk

V Mokré čtvrti se odebírají a prodávají předměty od jehly po lokomotivu.

PRAHA – tři dny na nohou a navíc v jednom kalupu. Tak vypadá v současné době pracovní den hereček Tatiany Vilhelmové a Ani Geislerové, které do nerozlučného tria doplňuje režisér Peter Serge Butko. Zmíněná trojka totiž pořádá v divadle Disk od pátku do neděle už desátý ročník Charitativního bazaru v Mokré čtvrti a náplní jejich práce je nejen odebírat od dárců rozličné předměty, ale také je prodat.
 
 
„Nabízíme širokou škálu zboží, které nám lidé nosí, vpodstatě vše od jehly po lokomotivu. Fantazii se meze nekladou. Dokonce jsme jednou měli v bazaru krávu v životní velikosti vyrobenou z nějakého odlehčeného materiálu. No a i ta se prodala,“ informovala Geislerová.
Za devět let charitativní bazar přispěl na dobré věci částkou vyšší než sedm milionů, letos by mohl, jak sličné prodavačky doufají, přibýt další milionek. A tak se herečky za pultem opravdu činí.
 
 
„Klobouk dolů před prodavačkami. Po třech dnech, co tady stojíme, odebíráme a prodáváme nebo pobíháme všude možně kolem, toho máme plné kecky a obdivujeme je, že něco podobného vydrží a ještě se stačí usmívat. Pro nás je to sice zábava a teď už také trošku poslání, ale po skončení akce si řekneme, že toho bylo dost a za pult se určitě nikdy natrvalo nepostavíme,“ svěřily se nám s úsměvem obě dámy.
Nápad pořádat bazar vznikl tam, kde se rodí většinou dobré věci, tedy v hospodě. „Seděli jsme s Aňou a Sergem, popíjeli a vymýšleli, co zajímavého podniknout. Po pár skleničkách jsme měli jasno, rozhodli jsme, že založíme společný bazar. A novinka byla na světě,“ vysvětlila Tatiana.
To ovšem je jen polovina pravdy. Po dalších skleničkách se trojice dohodla, že si utržené peníze nenechá a tržbu věnuje pokaždé na jiný charitativní projekt. A bylo „vymalováno!“


 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram