Vintage design a móda aneb staré časy jsou opět zde

Vintage design a móda aneb staré časy jsou opět zde

Pod tímto stylem si můžete představit vše staré, historické nebo klasické. Původně se tímto slovem označovalo výběrové víno, později se tak začaly nazývat staré a kvalitní věci.

Vintage je pojem, který se opět rozmáhá. Pokud nejste zastánci minimalismu, tak tohle bude pro vás to pravé ořechové. I když vintage není retro, tak je mezi nimi tenká hranice. Vystihující prvky pro tento styl jsou neutrální tóny, kvalita a na pohled patrný zub času. Nejen móda čerpá z vintage kousků minulé doby, ale i architektura a design. 

Vintage móda

Samozřejmě i zde se móda vrací do minulosti a už lze tohle zboží najít i v klasických obchodech. Takové kousky snadno seženete v sekáčích nebo jako poklady po svých babičkách. Klasické příklady jsou tradiční krajky a pravé perly. Tento styl se točí především okolo módních značek Chanel nebo Dior. V dostupnějších obchodech můžete například zabrousit do Mango, Reserved nebo H&M. 

I celebrity milují vintage kousky a jedním z nich je například Johnny Depp a jeho specifický styl oblékání nebo vždy okouzlující a elegantní Olsenova dvojčata.

Bytový design

Nádech nostalgie je zde jasným ukazatelem. Když je řeč o doplňcích, tak sem samozřejmě patří polštářky, plédy a kožešiny. Pohodlnost, zemité tóny, ale taky trocha té romantiky. Prostě všechny kvalitní materiály, které něco vydrží. Do takových prostorů patří originální kousky, jako jsou staré kufry, válečné truhlice, čalouněná křesla nebo zrcadla ve starém rámu. Tento styl není pro každého, ale shodneme se na tom, že mění prostor k nepoznání.

Zdroj foto: Pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram