Vivienne Westwood šetří planetu v jarní kolekci 2019

Vivienne Westwood šetří planetu v jarní kolekci 2019

Hlavním tématem video přehlídky od Vivienne Westwood byla fast fashion, její omezení a typický znak této značky- anarchismus.

Pravdivá vize anglické legendy

Módní vizionářka a elita mezi anglickými návrháři Vivienne Westwood prezentovala svou jarní kolekci formou videa a lookbooku. Její hlavní zpráva pro celý svět módy byla ta, že je na čase se zamyslet nad nadměrnou konzumací oblečení, které se pak nenosí, nevyužívá a je vyhozeno. Legendární návrhářka spolupracuje nově s Oficiálním Anglickým Módním Panelem, který varuje před spotřebitelskou horečkou a propaguje udržitelnou módu. Vivienne Westwood se stala jednou z patronek a svou roli bere velmi vážně. 

Cyklus recyklace

Organická bavlna, dřevěná buničina nebo ekologicky zpracovaný len hrály prim mezi látkami. Střihy byly typicky excentricky laděné a doplněné výrazným textem, který v sobě nesl jasnou myšlenku záchrany přírody a uvědomění si, že je lepší koupit jeden kvalitní kus oblečení, nosit ho znovu a znovu, než nakupovat oblečení, které krátce nato vyhazujeme, nerecyklujeme a nenosíme. Klasicky šokující Westwood představila povolený rozkrok ke kolenům u žen na elegantním obleku, večerní šaty s kšiltovkou nebo muže travestity v graficky potištěných šatech. Slogany, text a loga hrají velkou roli v nové kolekci a byly všude přítomné. 

Stabilita 

Oblíbeným prvkem stylizování byly dvojité kalhoty, kde v pase vykukovaly jedny přes druhé. Vzájemným kontrastem jim byl vzor nebo barva. Modelky měly na tvářích namalované symboly z karet. Saka a mikiny byly ušity ze 100% recyklovaných materiálů. Sukně sahající pod kolena balónového stylu byly ušity tak, aby se během výroby odstříhalo co možná nejméně látky. Mnoho kousků z kolekce mělo nezaložené lemy a tím upozorňovalo na maximální využití materiálů. Globální oděvní stabilita, kdy se oblečení točí a znovu využívá, je poselstvím vlivné návrhářky. Málokdy se Vivienne v minulosti mýlila. Je na čase se zamyslet. 

vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram