Výbava na hory, co si nezapomenout vzít s sebou aneb 7 nejdůležitějších věcí

Výbava na hory, co si nezapomenout vzít s sebou aneb 7 nejdůležitějších věcí

Zimní sezóna je už v plném proudu, tak snad se brzy dostaneme na hory. Co je důležité vzít si s sebou? To se dozvíte v dnešním článku.

zdroj: pexels.com

Pomalu to kolem nás vypadá bíle, tak snad si budeme moci nový rok pořádně užít na sjezdovkách. Nikdo z nás nechce mít ten nejistý pocit, že na něco zapomněl. Znáte 7 nejdůležitějších věcí na hory, na které nesmíte zapomenout?

1. Termoprádlo jako základ

Hlavně být v teple. Kvalitní základ, který zahřeje, je to hlavní. Nepotřebujete několik vrstev ani 5 svetrů. Stačí kvalitní oblečení a sami uvidíte, jak vám bude lyžování o něco příjemnější.

2. Helma, rukavice a čepice

Bezpečnost především. Jezdíte na prudké sjezdovky, do zahraničí nebo jste začátečník? Pak je helma důležitou součástí výbavy. To samé platí i o kvalitních rukavicích, bez kterých bychom asi všichni umrzli.

zdroj: pexels.com

3. Vlhčené ubrousky a kapesníčky

Hygienické potřeby jsou nutnou součástí vaší výbavy. A to především papírové kapesníčky nebo vlhčené ubrousky. Asi každému teče v zimě z nosu, když řádí na sjezdovce v třeskuté zimě. Není pak hezký pohled, když vám teče nudle z nosu. Vlhčené ubrousky se budou zase hodit, když si zašpiníte oblečení od kávy nebo čaje. Jako první pomoc je to ideální.

4. Jelení lůj nebo pomáda na rty

Pokud nechcete, aby vaše rty byly suché a ošlehané větrem, tak doporučujeme je chránit. Taková pomáda s něžnou vůní udělá zázraky. Pokud jste raději zastánkyně klasiky, pak jelení lůj postačí. To samé platí i pro muže, není to žádná ostuda.

5. Léky a vitamíny

V případě, že pojedete na celý den nebo více dnů, tak si nezapomeňte léky. Měla by postačit klasická lékárnička v autě, kde jen přibalíte pár prášků na bolest hlavy nebo žaludku. Pokud berete pravidelné léky nebo vitamíny, tak si je nezapomeňte přibalit.

zdroj: pixbay.com

6. Sluneční nebo lyžařské brýle

K dokonalosti svého lyžařského outfitu to dotáhnete brýlemi. Ať už slunečními nebo lyžařskými. Hlavně ať si chráníte oči, jak před ostrým sluncem, sněhem či větrem. Brýle navíc zakryjí rozmazanou řasenku, takže dámy zajisté ocení.

7. Mobil nebo foťák

Co by to bylo za lyžovačku bez sociálních sítí nebo zvěčnění památky? Ať už chceme či ne, tak digitální doba nás předběhla a bez pořádného postu, jako by se nic nestalo. Pokud nemáte sociální sítě a nechcete nic sdílet, pak si můžete udělat hezkou fotku, která se bude vyjímat v rodinném albu.

zdroj: pexels.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram