Vydejte se s námi na cestu k vytouženému opálení pomocí těchto tipů

Vydejte se s námi na cestu k vytouženému opálení pomocí těchto tipů

Sametové paprsky slunce lákají, ať už toužíte po zářivém opálení nebo jemném zlatém nádechu na pokožce. S příchodem slunečních dnů se otevírá okno do světa opalování, a proto je důležité mít na paměti osvědčené způsoby, jak si užít sluneční paprsky a zároveň dbát o zdraví pokožky.

7 tipů pro krásné a zdravé opálení

 1. Postupné exponování kůže slunci: Začněte s krátkým pobytem na slunci a postupně zvyšujte dobu vystavení slunečním paprskům. To pomůže vaší pokožce přizpůsobit se a minimalizuje riziko spálení.
 2. Používání opalovacích krémů s UV filtry: Opalovací krémy s UV filtry jsou nezbytné pro ochranu pokožky před škodlivými UV zářením. Zvolte krém s odpovídajícím faktorem ochrany (SPF) podle typu pokožky a síly slunečního záření.
 3. Vyhněte se intenzivnímu slunci v pravém poledni: Mezi 10:00 a 16:00 hodinou je sluneční záření nejsilnější. Snažte se v této době zůstat ve stínu a vyhnout se dlouhodobému vystavení přímému slunci.
 4. Dodržujte hydrataci: Pijte dostatek vody, abyste udrželi hydrataci pokožky i těla. Dobře hydratovaná pokožka lépe reaguje na sluneční záření.
 5. Stravování pro zdravou pleť: Konzumace potravin bohatých na vitamíny a antioxidanty, jako jsou ovoce, zelenina a ryby, může podpořit zdraví vaší pokožky a její schopnost reagovat na sluneční záření.
 6. Samoopalovací krémy: Pokud nechcete nebo nemůžete vystavovat svou pokožku slunci, můžete využít samoopalovací krémy. Ty vytvářejí iluzi opálení bez expozice UV záření.
 7. Solárium s opatrností: Pokud zvažujete návštěvu solária, mějte na paměti, že umělé UV záření může mít podobné škodlivé účinky jako sluneční záření. Pokud se rozhodnete pro solárium, zvolte důvěryhodné místo, dodržujte doporučené časy expozice a nezapomínejte na ochranné brýle a správný opalovací krém do solária.

Výhody opalování na slunci:

 1. Přirozené zdroje vitamínu D
 2. Psychické blaho
 3. Regulace biologických rytmů
 4. Osvěžení a relaxace

Nevýhody opalování na slunci:

 1. Riziko spálení a poškození kůže
 2. Předčasné stárnutí a vznik vrásek
 3. Zvýšené riziko rakoviny kůže

Výhody opalování v soláriu:

 1. Kontrolované podmínky
 2. Rychlejší opálení

Nevýhody opalování v soláriu:

 1. Škodlivé UV záření
 2. Riziko spálení
 3. Oční zdraví

Klíčovým faktorem je uvědomění, že opálení je krásné, ale může mít dlouhodobé dopady na naši pokožku a zdraví. Bezpečné opalování zahrnuje rozumnou expozici slunci, používání opalovacích krémů a dodržování opatrnosti.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram