Vysoké podpatky pro pány trendem roku 2020?!

Vysoké podpatky pro pány trendem roku 2020?!

Máme tady možného kandidáta na módní trend roku 2020. Pánové ze světa showbusinessu si oblíbili vysoké a vyšší boty na podpatku. Jako by klasické polobotky byly těmto pánům málo. Hit pánské módy je tak na světě.

Podpatky pro pořádné chlapy

Je to neuvěřitelné, ale statistiky mluví jasně. Podle online deníku o módě Lyst.co.uk se od roku 2017 změnila průměrná výška pánských podpatků až o 30 %. Podle módních stylistů za to může otevřenější společnost a formování nové generace hollywoodských hvězd, které kromě elegance preferují oblečení jako prostředek protestu či zviditelnění sama sebe. Možná za tento jev může i nastavení dnešní společnosti. Podpatky jsou dnes totiž často považovány za čistě femininní prvek, a tak jejich oblíbenost v pánské komunitě může být předzvěst uvolnění genderového napětí.

Nikdy neříkej nikdy

Z celebrit, které si již vysoké podpatky zamilovaly, bychom mohli zmínit například Sama Smitha, zpěváka, který se svými novými lakýrkami pochlubil na svém Instagramu s následujícím popiskem: "Dnes večer jsem měl poprvé na předávání cen obuté podpatky... Byly časy, kdy jsem si myslel že bych nikdy ale opravdu nikdy na sebe něco takového nevzal na veřejnost." Velkým zastáncem a propagátorem pánských bot na vysokém podpatku je i například stylista Marc Jacobs či zpěváci Shawn Mendes a Harry Styles.

Historie mluví jinak

Někteří však namítají, že se o nový hit vlastně nejedná. Vysoké podpatky v historii nosili právě především pánové. Bývaly totiž symboly blahobytu a vysokého společenského statutu. Vysoké podpatky se nevyhnuly ani americkým kovbojům. A koneckonců se prosadily i v minulém století, kdy se těšily oblíbenosti především u rockových idolů, jako byli Kiss nebo David Bowie.

V této společenské etiketě obouvání však nezahálejí ani ženy, které naopak proti vysokým podpatkům zbrojí. Například loni pracující ženy v Japonsku protestovaly proti nucenému nošení podpatků do práce. Svět se prostě točí o něco rychleji a každý si v něm chceme najít to své. Z hlediska módy se tedy můžeme těšit na opravdu zajímavé trendy!

foto: Instagram @marcjacobs, @samsmith

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram