Vzdušná jarní a letní kolekce Emporio Armani 2020 se nezalekla odvážných outfitů

Vzdušná jarní a letní kolekce Emporio Armani 2020 se nezalekla odvážných outfitů

Již 45 let vládne návrhář Giorgio Armani italské módě, a rozhodně na tom nehodlá nikdo nic měnit. Pod značkou Emporio vytvořil Armani unikátní kolekci ready-to-wear jaro/léto 2020, kterou nazval Vzduch.

Vzdušný živel a král Itálie

Vzduch. Tak nazval svou kolekci Giorgio Armani, kterou tento týden prezentoval na přehlídce v rámci týdne módy v Miláně. Všichni si samozřejmě představovali lehké materiály a vzdušné barvy. Nebylo to však tak klišé, jak by se mohlo zdát. Armani do kolekce přidal také to, co je pro módní dům typické, a díky čemu vládne italské módě již dlouhých 45 let.

Barevná dekadence

První část kolekce byla zajímavá právě díky barvám. Nejprve se kolekce držela směsky růžové a šedivé, která postupně přecházela v blankytně modrou, a poté se ztrácela do zelenkavé barvy. Tato část byla plná vypasovaných sak s širokými rameny, z nichž nejzajímavějšími kousky byla saka z hedvábí. Z hedvábí byly také lehké vzdušné šaty pro klasické nošení. Saka doplňovaly lehké blůzky a volné kalhoty, často s látkovým páskem. Tyto outfity určené ke klasickému nošení byly doplněné také retro cylindrem a designovými brýlemi dle všech proporcí Armaniho.

Něco pro dámské publikum

Přehlídkové molo doplňovalo celý vzdušný koncept. Zpočátku bylo na stropě promítnuto modré nebe plné bílých plyšových mráčků. Jak se ale kolekce chýlila ke konci, mraky se pomalu proměňovaly v noční oblohu zalitou měsíčním svitem. Jako by s projekcí korespondovala i sama kolekce. Barvy se staly vybledlejší a vzdušnější. Publikum zaujala především mužská část kolekce, kde se objevili modelové bez triček v širokých volných kalhotách.

Nový jarní trend

Další částí byly dvojité outfity. Tyto outfity vytvořil návrhář tak, aby se navzájem doplňovaly, na první pohled byly stejné, v barevě i v doplňcích však odlišné. Jak to všechno dokázal? To je záhadou. Každopádně některé módní magazíny se shodují, že právě tyto modely mají potenciál stát se hitem jarní sezóny.

Tisíce hvězd

Poslední částí kolekce pak bylo večerní oblečení. To bylo laděno do stříbrné barvy. Všudypřítomné flitry pak dotvořily celou atmosféru a mezi užaslé diváky vstoupil i sám geniální návrhář Giorgio Armani, který touto kolekcí opět dokázal, že on je králem italské módy.

Vogue; WWD
@stefanoguindani @sgpitalia

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram