Vzorované kalhoty ano! Takto ale rozhodně ne!

Vzorované kalhoty ano! Takto ale rozhodně ne!

Vzorované kalhoty osvěžují šatník

Do svých podzimních Pre-fall kolekcí, které dnes již jsou na pultech butiků, zahrnuli návrháři často vzorované kalhoty. Avšak kreativita prodejců při představování kolekcí v buticích, ale také naše, sklouzla jen ke dvěma variantám. První je kombinace kalhoty a tričko nebo top, obvykle bílé, černé, u těch „módně vyspělejších“ v barvě sladěné s některou barvou vzoru kalhot.

V chladnějších dnech a obdobích pak triko nahrazujeme svetříky a pulovry, případně košilemi, aby jsme vytvořily ty nejzoufalejší outfity, jaké si jen umím představit. Je to kombinace mladší generace. A přestože je prakticky rychlá a finančně nenáročné, jak už jsem bez servítky naznačila, trendy rozhodně není a rychle byste měly na ní zapomenout. Potkávat v obchodních centrech módychtivé slečny a ženy navlečené do divně sladěných vzorovaných kalhot a prapodivných pulovrů uráží módní vkus!

Druhou kombinací pro „zoufalky“ je kombinace oblečení: vzorované kalhoty + tričko + sako. Jakmile mluvím o druhé kombinaci, jako bych viděla zástupy padesátnic a šedesátnic. Dnes pořád skvěle v tomto věku vypadající a udržované ženy přímo milují tuto kombinaci. Zejména v létě, nebo v prvních teplých dnech. K mému zděšení i moje máma, v této kombinaci vyráží na dovolenou nebo do práce, když se chce rychle obléct nebo si řekne, že dnes si dopřeje v práci trochu pohodlí. K tomu make-up s výraznější rtěnkou... skutečná módní katastrofa. Když se náhodou objevím doma, vždy ji rychle přesvědčím, že se má jít převléct a podobnou kombinaci na sebe už raději nikdy nedávat. Teď si možná řeknete, že si vzorované kalhoty raději odpustíte a do svého šatníku už je nepustíte. Proč ale? Stačí se je naučit kombinovat vkusněji a módně. Každé však vyžadují trochu kreativity a hry. Prostě se postavte před zrcadlo a zkoušejte. Možná dokážete najít využití pro nenošenou halenku, pásek nebo velký šperk.

Nejdříve zkuste nové kombinace z toho, co máte doma. Až při úplné bezradnosti vyrazte něco dokoupit. Hledání nových kombinací může být zábavným způsobem, jak strávit sobotu nebo volné odpoledne, ale můžete se do svých fashion pokusů pustit také s kamarádkou. Avšak nikdy se nenechte natlačit do něčeho, v čem se necítíte dobře, i kdyby vám kamarádka danou kombinaci kdovíjak chválila. Základem je, že se musíte cítit ve své kůži vy sama. Víme jak na vzorované kalhoty: Stylové kombinace pro letošní podzim! Téměř harlekýnsky vzorované kalhoty Moschino upoutají na první pohled. V kombinaci s trikem, pulovrem nebo klasickým sáčkem, by však byly nudné. Zkuste je kombinovat s průhlednou halenkou nebo krajkovým tričkem. Ideální je výrazný límeček, který harlekýnský vzhled ještě více dotvoří. K těmto kalhotám patří boty na podpatku nebo boty s platformou a podpatkem. I když máte kratší nohy či širší boky, podpatek vám v těchto úzkých kalhotách pomůže zeštíhlet siluetu vaší postavy. Na halenku pak už jen hodíte podle potřeby sáčko, flaušový kabátek nebo svetřík.

Díky jarní designérské kolekci Marni s H&M se tato italská značka dostala do většího povědomí i u nás. Přitom jde o značku sedící na vrcholu módní špice. Díky jejímu vztahu ke vzorům o ní nelze nyní nemluvit. Pro Marni jsou totiž neotřelé vzory charakteristické. Pokud půjdete ve stylu Marni, poohlédněte se přímo po vzorovaném kostýmu. Vzorované kalhoty však nemusíte kombinovat jenom se sakem. Zkuste kombinaci se stejně vzorovaným trikem nebo halenkou. Výhodou je, že zde nemusíte příliš přemýšlet, jestli takto ano, nebo ne. Kombinaci vám značka naservíruje přímo. Tady snad pak už nejde nic zkazit.

Levněji než Marni koupíte celovzorovaný kalhotový komplet v H&M. Za kalhoty a top zaplatíte 2x 899 Kč. To, co by nás napadlo v první chvíli, je obléct si k těmto háčkovaným skinny kalhotům Missoniv podobě legín černý, v horším případě béžový svetřík. No, proč ne! Avšak svetřík by měl vynikat například velkým šálovým límcem nebo třeba zvonovými rukávy. Může být také háčkovaný a průhledný, poodhalující váš korzetový top ve stejné barvě pod ním. Avšak podívejte se, jakou dokonalou kombinaci nám představila značka Missoni. Vzorované háčkované kalhoty nakombinovala s kabátkem s kontrastním černým lemováním okrajů kabátku a pásku. Úchvatně vypadá kožešinový límec. K oblečení v tomto stylu si ještě oblečte boty ve stylu rockové star a váš podzimní outfit bude naprosto dokonalý. A bez kožešinového límce možná už budete moci v takovémto kompletu vyrazit zanedlouho. Kalhoty, jaké má v nabídce Gucci, sice přímo volají po na začátku našich doporučení zavrhovaném sáčku, pravdou ale je, že není sako , jako sako. Tyto zkrácené vzorované 7/8 kalhoty zdobené maceškami vyžadují sáčko elegantní, dokonce z lesklejšího materiálu, které musí být kratší. Mělo by jenom těsně zakrývat pásek. Dlouhé sako v pánském stylu k nim kombinovat rozhodně nesmíte. Kalhoty by vypadaly levně a vaše silueta prošle. Do kalhot je nejvhodnější tričko, ale elegantnější, halenkové. Dobře bude vypadat s dekorovaným stojáčkem. Vše byste ale zkazila i nevhodnými botami. Tyto kalhoty budou možná tím posledním, k čemu si ještě na podzim obujete páskové sandály nebo lodičky. Vyvarujte se ale kotníkových bot. S těmito kalhotami by vypadaly příšerně!

 

Zdroj obrázků: kolekce návrhářů, Style.com, Net-a-porter.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram